RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w GOKSiR w Pokoju - 8 stycznia 2012 r.

8 stycznia  2012 roku po raz XX zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz pierwszy zagrała w Gminie Pokój. Orkiestrowy sztab działał w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji .
W tym roku zbierano fundusze na zakup sprzętu dla wcześniaków oraz na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę. Hasłem tegorocznej imprezy było „Gramy z pompą, zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.

WOŚP.jpeg

„Wielkie granie” rozpoczęło się w niedzielę rano już od wczesnych godzin rannych, wolontariusze w składzie: Wojciech Lizak, Monika Balij, Milena Kula, Paulina Wuczkowska, Angela Żurecka, Dagmara Pękalska, Marlena Walczok, Kacper Kruszelnicki, Dominika Kowalska, kwestowali na ulicach Pokoju. Zebrane pieniądze, a było ich 1786,58 zł zostały dostarczone i przeliczone w sztabie powiatowym w Namysłowskim Ośrodku Kultury.

O godzinie 15 rozpoczęły się występy i koncerty, na scenie pojawiły się dzieci ze Szkoły podstawowej w Pokoju, pod kierunkiem Pani Dominiki Guszkiewicz, następnie na scenie wystąpił  zespół ze studia piosenki  Namysłowskiego Ośrodka Kultury oraz  post metalowa grupa Slacktide z Opola w składzie: Przemysław Krzewski- wokal (Sekator, Obora), Paweł Patyniak- gitara, wokal (Sekator, Obora, ex- Follow The Cat), Marcin "Jezus" Wojciechowski- bas (ex- HeadVoice, Amasz), Maciek "Owca" Spólnicki- gitara, Markus Wiench- perkusja (The Void). Na zakończenie  wystąpił zespół w składzie: Agnieszka Maziak, Zdzisław Konefał, Roman Piętka, Zdzisław Kapral, który zaprezentował  utwory grupy „Dżem” i „Brekaut”.

W Ośrodku na zaimprowizowanym stoisku można było napić się kawy, herbaty i spróbować wspaniałych wypieków przygotowanych przez pracownice biblioteki i ośrodka, Bogusławę Mudry, Idalię Justyńską, Joannę Wdowińską, Hannę Sitarz oraz Wiolettę Baran.

Na zakończenie imprezy o godzinie 20.00 wypuszczono lampiony ze światełkiem do nieba.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w tym dniu brali urział w WOŚP.

Andrzej  Antochów          


Bez nazwy-1.jpeg P1089714.jpeg P1089716.jpeg P1089722.jpeg

P1089730.jpeg P1089734.jpeg  P1089746.jpeg

P1089758.jpeg P1089763.jpeg P1089777.jpeg

fot. GOKSiR