Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Wędkarskie Dni Pokoju po raz pierwszy odbyły się w dniach 26-27 maj na stawach w Zieleńcu. Imprezę zorganizowało Koło Gobio Namysłów przy współpracy z Gminą Pokój, Lokalną Grupa Rybacką Opolszczyzna i LGD Stobrawski Zielony Szlak. W pierwszym dniu imprezy odbyły się zawody wędkarskie oraz zawody rzutowe dla licznie przybyłych dzieci i młodzieży z Gminy Pokój oraz gmin ościennych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. W zawodach wędkarskich w kategorii młodszej bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Nanko z Murowa z wynikiem 1180 pkt. Kolejne miejsca na podium zajęli: Filip Zacharów i Kacper Gajewski. Wśród młodzieży zwyciężyła Kasia Sowa, wyprzedzając Dominika Kucharskiego i Patryka Dąbrowskiego. Po emocjonujących połowach przyszedł czas na jeszcze bardziej ekscytujące zawody wędkarstwa rzutowego, do których przystąpiła jeszcze większa liczba uczestników. Tym razem zawody rzutowe składały się z 2 konkurencji rzut do tarczy arenberga ciężarkiem 7,5gr oraz rzut do tej samej tarczy kula zanętową. Każdy z zawodników wykonywał po 10 rzutów w każdej z konkurencji. Wyniki zawodów rzutowych przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe

  1. Jakub Lubojański - 176 pkt.
  2. Mateusz Orlikowski - 162 pkt
  3. Gracjan Kurek - 156 pkt

Gimnazja

  1. Mateusz Dąbrowski - 178 pkt
  2. Dominik Kucharski - 158 pkt
  3. Dawid Bieniek - 156 pkt

Puchary, medale oraz cenne nagrody rzeczowe nie tylko dla zwycięzców ale dla wszystkich uczestników wręczała Pani Barbara Zając - Wójt Gminy Pokój w asyście Pana Jakuba Roszuka - Prezesa LGR Opolszczyzna i Pana Wojciecha Zająca - Prezesa Koła Gobio Namysłów.

Po wszystkich atrakcjach dla dzieci i młodzieży przyszedł czas na biesiadę wędkarską i degustację przygotowanych przez organizatorów przysmaków oraz przepysznych ryb uwędzonych specjalnie na tę okoliczność przez Prezesa Lokalnej Grupy Rybackiej.

Drugiego dnia Wędkarskich Dni Pokoju rozegrane zostały otwarte zawody spławikowe o Puchar Wójta Gminy Pokój. Do rywalizacji przystapiło 21 zawodników z Pokoju, Murowa, Zieleńca i Namysłowa. Zawody trwały 4 godziny a rywalizacja o końcowe zwycięstwo trwała do ostatnich minut jak nie sekund bo czołową trójkę zawodników dzieliło zaledwie 80 pkt.

Ostatecznie najlepszy okazał się kol. Krzysztof Gruca (4340 pkt.) przed kol. Witkiem Wojewódzkim (4285 pkt.) i kol. Krzysztofem Hładikiem (4260 pkt.) a puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczyła oczywiście Pani Wójt Gminy Pokój - Barbara Zając. Na zakończenie imprezy Prezes Koła Gobio podziękował wszystkim sponsorom za okazane wsparcie, organizatorom za pomoc w przygotowaniu imprezy a szczególne podziekowania za otwartość i współpracę otrzymała oczywiście gospodarz stawów w Zieleńcu czyli Pani Wójt Barbara Zając.

Zarząd Koła Gobio Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły nam przy organizacji imprezy a także bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom: Gmina Pokój, Powiat Namysłowski, LGR Opolszczyzna, LGD Stobrawski Zielony Szlak, Browar Namysłów Sp. z o. o., B.M.K. Pawliszyn - Krzysztof Pawliszyn, ALDY - Andrzej Kręcigłowa, Zakład Masarski Kujakowice Górne - Marcin Berezowski, Sklep wędkarski MAGART w Namysłowie.

Zarząd Koła Gobio Namysłów        


DSC05059.jpeg DSC05063.jpeg DSC05065.jpeg DSC05092.jpeg

DSC05128.jpeg DSC05165.jpeg DSC05180.jpeg DSC05190.jpeg

DSC05192.jpeg DSC05206.jpeg DSC05209.jpeg DSC05233.jpeg

DSC05305.jpeg DSC05309.jpeg DSC05311.jpeg zieleniec.jpeg

Szczegółowe informacje oraz więcej zdjęć:

 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 14-05-2012 15:00

Przewiń do góry