Zapraszamy na wydarzenie "Wiosenna Akademia Zdrowia" - 20.05.2026r
Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z Gminą Pokój serdecznie zapraszają mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie prozdrowotne – „Wiosenną Akademię Zdrowia”.
Spotkanie odbędzie się 20.05.2026r. w Oranżerii – Parku w Pokoju przy ulicy Wolności 6, w godzinach od 10:00 do 16:00. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie, skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji specjalistycznych oraz ciekawych prelekcji i warsztatów edukacyjnych.
W programie wydarzenia przewidziano między innymi pomiary ciśnienia i poziomu glukozy, badania EKG oraz analizę składu ciała z doradcą do spraw profilaktyki. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty, psychoterapeuty geriatrycznego, laryngologa oraz specjalistów z zakresu opieki zdrowotnej i profilaktyki.
Podczas wydarzenia odbędą się także prelekcje poświęcone zdrowemu odżywianiu, rehabilitacji, nowoczesnym rozwiązaniom w ochronie zdrowia oraz praktyczne warsztaty edukacyjne. Na uczestników czekać będą również stoiska informacyjno-edukacyjne partnerów wydarzenia, pokazy pierwszej pomocy, nauka samobadania piersi oraz aktywności ruchowe promujące zdrowy styl życia.
Dodatkowo będzie można potwierdzić Profil Zaufany oraz wyrobić kartę EKUZ.
„Wiosenna Akademia Zdrowia” to wydarzenie skierowane do osób w każdym wieku – wszystkich, którzy chcą świadomie dbać o swoje zdrowie, zdobyć praktyczną wiedzę i skorzystać z bezpłatnego wsparcia specjalistów.

Data publikacji: 14-05-2026 13:43