RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Biesiada w Krogulnej - Wesele Boryny - 28.09.2012 r. - relacja

krog.jpeg

28 września 2012 r. w świetlicy wiejskiej w Krogulnej odbyła się kolejna już cykliczna impreza - biesiada „Wesele Boryny”. Jak co roku przybyli na nią licznie nie tylko mieszkańcy Krogulnej, ale również goście z pobliskich i oddalonych  miejscowości.

Tym razem biesiada została zorganizowana w duchu lat minionych, uczestnicy przebrani byli na ludowo, co dodatkowo nadawało imprezie specyficznego klimatu.

DSC07472.jpeg DSC07559.jpeg

Do gości przyjechała bryczką „Para Młoda”, którą przywitano  zgodnie z staropolskim obyczajem chlebem i solą. Następnie rozpoczęły się konkursy: „Rzut wałkiem za mężem”, „Rzut gumowcem za teściową”, „Konkurs darcia pierza”, „Bitwa na przyśpiewki”.

DSC07589.jpeg DSCF0785.jpeg

Każdy mógł spróbować swoich sił w konkurencjach. Cieszyły się one dużym powodzeniem, co też było widać po liczbie startujących. Można było wygrać i wylosować szereg atrakcyjnych nagród min. pieczonego kurczaka, zestawy do grilla, żywego prosiaka, gęś, kury, jaja, karpie, miód, worek zboża, a nawet wiązkę drewna. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy.

DSCF0824.jpeg DSCF0827.jpeg

Przygotowano w ramach poczęstunku kawę i ciasto, a „Para Młoda” raczyła wszystkich pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym.
Ponadto były również inne atrakcje: przejazd bryczką, w otoczeniu pochodni szwedzkich, ognisko z pieczonymi ziemniakami, zabawa dla dzieci.

Całość uświetnił występ powstałego na potrzeby imprezy bois bendu w układzie taneczno – choreograficznym  „przyjechali kowboje” w wykonaniu najprzystojniejszych mężczyzn z naszej okolicy.

DSC07488.jpeg

Impreza przebiegała w biesiadnej atmosferze. O północy odbyły się oczepiny. Zabawom i śmiechom nie było końca, a tańce z zespołem trwały do białego rana.

 DSC07569.jpeg  DSCF0714.jpeg

Naszym gościem honorowym była Wójt Gminy Pokój Barbara Zając, której dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przybycie.

Dziękujemy Jadzi Baran i Tomaszowi Cicheckiemu za występ w roli „Pary Młodej”, starostom weselnym Urszuli Grzybowskiej – Kuriacie i Łukaszowi Krzemińskiemu za prowadzenie imprezy. Sewerynowi Cicheckiemu, Dariuszowi Gregorowiczowi, Andrzejowi Gizie, Dariuszowi Łakomy, Łukaszowi Krzmińskiemu, Tomaszowi Cicheckiemu za  przygotowanie i przedstawienie układu taneczno – choreograficznego  „przyjechali kowboje”.

Dziękujemy Tadeuszowi Baranowi za organizację przejazdu bryczką.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji imprezy i tym, którzy zechcieli zaszczyć nas swoją obecnością i razem z nami się bawić. Nasi biesiadnicy, kolejny już raz, pokazali że potrafią świetnie się zintegrować i razem bawić, co dla nas organizatorów jest zachętą do dalszych działań.

Urszula Grzybowska - Kuriata