RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Oj, działo się w świetlicy w Krogulnej - 18.02.2012 r.

18 lutego 2012 r. w świetlicy wiejskiej w Krogulnej odbyło się spotkanie „śledzikowe” połączone z obchodami święta z okazji Dnia Kobiet. W ubiegłym roku mieszkańcy przygotowali jasełka, które jak się okazało wzbudziły duży aplauz publiczności.

SH106954.jpeg SH106962.jpeg

Liczne pozytywne opinie mieszkańców i przybyłych gości zmobilizowały mieszkańców Krogulnej do dalszego działania. Tym razem program artystyczny był bogatszy. I tak, tradycyjnie już, odczytano dzieje Krogulnej spisane wierszem przez Czesławę Grzybowską.

Zaprezentowano bajkę w czterech aktach „Kopciuszek”, wśród aktorów znaleźli się:
Narrator: Mariola Makarewicz
Kopciuszek: Magda Gregorowicz
Książę: Piotr Piechura
Królowa Ula Grzybowska - Kuriata
Złe Siostry: Kunegunda: Wioletta Kruszelnicka
Rozamunda: Iwona Łoza
Brunchilda: Danusia Gryl
Zła Macocha: Jadzia Baran
Wróżka: Krysia Baran
Zdesperowane panny na wydaniu, czyli kandydatki do ręki księcia:
Królewna Fiona: Marta Gryl
Roszpunka: Ewa Baran
Dziewczynka z Zapałkami: Daria Szmaja
Czerwony Kapturek: Beata Zelek
Księżniczka na Ziarnku Grochu: Monika Szmaja
Koń i woźnica w jednym: Zbyszek Zelek
Kamerdyner : Jarosław Kruszelnicki
Ochroniarz: Tomek Cichecki
Kawaler od napisów: Mateusz Zelek

SH106969.jpeg SH107035.jpeg

Przedstawienie cieszyło się dużym uznaniem, tym bardziej, że każda kobieta będąca na sali miała realną szansę zostać żoną księcia.

Jednak, jak się okazało, największe owacje przypadły Darkowi Gregorowiczowi, Piotrkowi Piechurze, Tomkowi Cicheckiemu i Bogdanowi Gregorowiczowi, odtwórcom baletu „Jezioro Łabędzie”. Panowie zaskoczyli wszystkich nie tylko kunsztem wykonania lecz również profesjonalnymi strojami.

Emocje spotęgował występ młodszej grupy „Jeziora Łabędziego”  Emilki Grzybowskiej, Justynki Makarewicz i Poli Grzybowskiej. Balet tak się spodobał, że nie obyło się bez bisów.

SH107070.jpeg SH107055.jpeg

Wśród atrakcji był również konkurs kawałów. Zdobywcy I, II i III miejsca zostali stosownie do rangi konkursu wynagrodzeni. Za oknami świetlicy płonęło, w otoczeniu pochodni szwedzkich ognisko, gdzie każdy z uczestników mógł upiec kiełbaski.

Członkowie Rady Sołeckiej przygotowali dla wszystkich w ramach poczęstunku kawę i ciasto. Impreza przebiegała w biesiadnej atmosferze na przemian śpiewano pieśni, opowiadano kawały, a zabawa z zespołem trwała do białego rana. Jak się okazało mieszkańcy Krogulnej, nasi sąsiedzi z Zieleńca i Siedlic oraz zaproszeni goście potrafią świetnie się zintegrować i razem bawić, co dla organizatorów jest najlepszym wynagrodzeniem za trud związany z przygotowaniem imprezy, a zarazem siłą napędową do dalszych działań.

 

 SH107080.jpeg SH107089.jpeg SH107111.jpeg SH107310.jpeg

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przybycie przewodniczącemu Rady Gminy Jackowi Gosławskiemu. Dziękujemy aktorom za profesjonalizm i świetną grę, wszystkim tym którzy pomagali przy organizacji imprezy oraz tym, którzy zechcieli zaszczyć nas swoją obecnością i razem z nami bawić się. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą obfitowały w szereg pozytywnych emocji i wywołają nie jeden uśmiech na naszych twarzach, bo przecież tak mało go mamy w szarej codzienności.

 

Urszula Grzybowska - Kuriata