Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

zosp.jpeg Herb_Gminy_Pokój_100x90.jpeg

W piękne sobotnie popołudnie, 4 maja 2013 r. przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokoju zebrali się druhowie z jednostek OSP Gminy Pokój. Tegoroczna uroczystość św. Floriana rozpoczęła się przemarszem delegacji i pocztów sztandarowych wszystkich jednostek do kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Po mszy wszyscy przeszli w procesji do kapliczki Św. Floriana, aby podziękować swojemu patronowi za dotychczasowe wstawiennictwo i poprosić o pomyślność i szczęśliwe powroty z akcji.

W uroczystości wzięli udział m.in. Wójt Gminy Pokój Barbara Zając oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Namysłowie dh Henryk Seruga, Wicestarosta Namysłowski Andrzej Spór, Sekretarz Powiatu Andrzej Gosławski.

Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, z wielkim entuzjazmem przyjęty przez przybyłych gości.
Po zakończeniu części oficjalnej strażacy i zaproszeni goście bawili się w świetlicy OSP w Pokoju przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez OSP w Pokoju.

Wójt Gminy Pokój w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców gminy składa wszystkim strażakom najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym, realizacji wszelkich planów i zamierzeń, a także wytrwałości i nieustającej satysfakcji płynącej z pełnienia tak szlachetnej służby.

Wasza służba to nie jest zwykła praca. Jest to rodzaj powołania. Wasze powołanie do służby i Wasza misja społeczna świadczą o wysokim poczucia odpowiedzialności, szczególnych predyspozycjach oraz zaangażowaniu w kompetentną realizację zadań. Jesteście istotną cząstką naszej społeczności i pełnicie ważną i zaszczytną funkcję strażników bezpieczeństwa.

Wasza ofiarna służba przynosi wiele pozytywnych efektów. Niesiecie pomoc potrzebującym, skutecznie chronicie i bronicie życia, zdrowia i mienia obywateli, zapewniacie poczucie bezpieczeństwa zwykłym ludziom. Jest to najpiękniejsza i głęboko humanitarna strona Waszego powołania.

Niech Wasz patron Św. Florian zawsze czuwa nad Wami i Waszymi rodzinami.

Agata Kruszelnicka        


GALERIA: Gminne obchody dnia św. Floriana - 04.05.2013 r. - galeria


Tematy pokrewne:

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 10-06-2013 12:11

Przewiń do góry