Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Uroczystość Św. Floriana

Tradycyjnie już, 4 maja strażacy z terenu naszej gminy spotkali się, aby uczcić dzień swojego patrona św. Floriana. W tym roku uroczystość organizowana była przez druhów z jednostki OSP w Lubnowie.
Przed remizą OSP w Fałkowicach zebrały się delegacje z wszystkich jednostek i z pocztami sztandarowymi na czele przemaszerowali do kościoła parafialnego pw. Św. Stanisława Biskupa, gdzie odbyła się koncelebrowana uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy wszyscy przeszli w procesji do kapliczki Św. Floriana, aby podziękować swojemu patronowi za dotychczasowe wstawiennictwo i poprosić o pomyślność i szczęśliwe powroty z akcji.
W uroczystości wzięli udział m.in. Wójt Gminy Pokój Barbara Zając oraz Przewodniczący Rady Gminy Pokój Jacek Gosławski.
Pani Barbara Zając Wójt Gminy w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców złożyła druhom z okazji ich święta podziękowania za codzienny trud i zaangażowanie i ofiarność, nie tylko w ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, ale i działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz aktywny udział w wychowaniu młodych pokoleń strażaków. Życzyła również zadowolenia z wykonywanych obowiązków, zdrowia, pomyślności w pracy zawodowej i szczęścia osobistego a także by bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.
Po zakończeniu części oficjalnej strażacy i zaproszeni goście bawili się w świetlicy OSP w Fałkowicach przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez członków OSP w Lubnowie. Uroczystość ta stanowi doskonałą, choć jedną z niewielu okazji, pozwalających spotkać się druhom z wszystkich jednostek z terenu gminy.

Agata Kruszelnicka                  


GALERIA: Gminne obchody dnia św. Floriana - 4 maja 2010 r.

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 19-05-2010 15:19

Przewiń do góry