Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Tradycyjnie już w miesiącu lipcu mogliśmy kibicować zmaganiom druhów jednostek OSP z terenu Gminy Pokój, biorących udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Pokój. Tradycją staje się też uzależnienie terminu zawodów od niesprzyjającej aury, która w tym, tak jak i poprzednim roku przygotowała naszym strażakom przed zawodami sprawdzian umiejętności praktycznych w działaniach powodziowych w miesiącu maju. Druhowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

18 lipca 2010 r. przed remizą OSP w Fałkowicach wszystkie jednostki OSP po uroczystej zbiórce, pod dowództwem Komendanta Gminnego OSP dh Leszka Marczaka przemaszerowały na przygotowane przez organizatorów miejsce zawodów.

W zaciętej sportowej rywalizacji, w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

W kategorii seniorów:
I miejsce          - OSP Domaradzka Kuźnia
II miejsce         - OSP Pokój
III miejsce        - OSP Domaradz

W kategorii MDP – juniorzy 16-18 lat
I miejsce          - OSP Fałkowice
II miejsce         - OSP Domaradz
III miejsce        - OSP Pokój

W kategorii MDP - chłopcy 12-15 lat
I miejsce          - OSP Pokój
II miejsce         - OSP Fałkowice
III miejsce        - OSP Lubnów

W kategorii kobiety:
I miejsce          - OSP Domaradz

W kategorii MDP - dziewczęta 16-18 lat
I miejsce          - OSP Pokój
II miejsce         - OSP Domaradz
III miejsce        - OSP Fałkowice

W kategorii MDP - dziewczęta 12-15 lat
I miejsce          - OSP Pokój.

Puchary zwycięskim drużynom wręczyła Barbara Zając Wójt Gminy Pokój. Pogratulowała zawodnikom doskonałych wyników, podziękowała za wspaniałe przygotowanie, a zaproszonym gościom i publiczności za przybycie.

Następnie w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców złożyła strażakom gorące podziękowania za ofiarność i zaangażowanie w czasie alarmu powodziowego ogłoszonego w naszej gminie w maju br.

Stwierdziła, iż strażacy, jak zawsze, swoimi działaniami dowiedli, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na ich bezinteresowną pomoc.

Na zawody przybył także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie - Brygadier Krzysztof Gacek, który również podziękował wszystkim strażakom za ich wysiłek i poświęcenie w czasie akcji ratowniczych. Wręczył także imienne listy gratulacyjne skierowane przez Premiera Donalda Tuska do druhów, którzy wyróżnili się w czasie majowej akcji przeciwpowodziowej. Listy gratulacyjne otrzymali:
Dh Jan Łuczak z jednostki OSP w Domaradzu
Dh Kamil Cichoń z jednostki w OSP w Domaradzkiej Kuźni
Dh Zbigniew Baran z jednostki OSP w Pokoju

Deszcz towarzyszący imprezie przez cały czas jej trwania nie zniechęcił także wiernych kibiców, którzy do końca wspaniale dopingowali swoje drużyny. W przyszłym roku zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy na kolejny wspaniały pokaz umiejętności naszych druhów na zawodach, z nadzieją, że będzie im towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

 

Sekretarz Oddziału Gminnego ZOSP RP               

Agata Kruszelnicka                                    


GALERIA - KLIKNIJ TUTAJ
 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 01-12-2010 15:19

Przewiń do góry