Park w Pokoju - Świątynia Matyldy, fot. Maciej Krent
GALERIA

14 czerwca 2025 r. w Lubnowie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Pokój. W zawodach rywalizowała rekordowa liczba, bo aż 29 drużyn (!) ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Pokój.

Tradycyjnie już, druhny i druhowie byli doskonale przygotowani do zmagań.

Właśnie w Lubnowie w 2017 roku po raz pierwszy wystartowała drużyna dziecięca – dzieci poniżej 12 lat. Teraz, 8 lat później, do zmagań w tej kategorii wystartowało 7 drużyn (!), a najmłodszy uczestnik, z jednostki gospodarzy – OSP Lubnów, liczył sobie 3,5 roku.

W zawodach wystartowały również dwie drużyny Oldbojów – z OSP Lubnów i OSP Domaradzka Kuźnia. Jak zawsze zawody były świetną okazją do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków.

Poza okolicznościowymi pucharami, medalami oraz dyplomami przyznanymi za udział w zawodach dla wszystkich startujących, najlepszym przyznano również nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Pokój.

Na zakończenie Wójt Gminy Barbara Zając wraz z Prezesem ZG ZOSP RP dh Krzysztofem Arendarskim wręczyli nagrody, dziękując wszystkim startującym za udział w zawodach, a Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych za stałą współpracę oraz gotowość bojową i pomoc mieszkańcom gminy. Do podziękowań dołączył się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie bryg. mgr inż. Adrian Wilczyński.

Gratulacje należą się również organizatorowi – jednostce OSP Lubnów za profesjonalne przygotowanie zawodów, jak również pikniku rodzinnego, który towarzyszył imprezie.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce w ćwiczeniu bojowym zdobyła OSP Domaradzka Kuźnia z czasem 35,92 sek.

W kategorii seniorów:
I miejsce    - OSP Domaradzka Kuźnia
II miejsce    - OSP Domaradz
III miejsce    - OSP Pokój

W kategorii MDP – chłopcy 16-18 lat
I miejsce    - OSP Domaradzka Kuźnia

W kategorii kobiety:
I miejsce    - OSP Fałkowice
II miejsce    - OSP Domaradzka Kuźnia
III miejsce    - OSP Pokój

W kategorii MDP - chłopcy 12-15 lat
I miejsce    - OSP Pokój
II miejsce    - OSP Domaradz
III miejsce    - OSP Fałkowice

W kategorii MDP - dziewczęta 12-15 lat
I miejsce    - OSP  Fałkowice
II miejsce    - OSP Zawiść
III miejsce    - OSP Domaradz

W kategorii MDP - MIX 12-15 lat
I miejsce    - OSP Domaradzka Kuźnia 
II miejsce    - OSP Lubnów

Agata Kruszelnicka             
Sekretarz ZOG ZOSP RP w Pokoju

Więcej informacji - Facebook:

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 18-06-2025 09:00

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 18-06-2025 09:20
Przewiń do góry