Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

 

GALERIA: III Stobrawskie Święto Produktów Lokalnych - Dożynki Gminne 8-9 września 2012 r.


III Stobrawskie Święto Produktów Lokalnych

Już po raz trzeci mieszkańcy Gminy Pokój jak i przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w „III Stobrawskim Święcie Produktów Lokalnych”, które w tym roku odbyło się w Domaradzu. Wydarzenie to, bazujące na tradycjach jarmarków i targów skupiło wiele osób i wystawców.

W przygotowanych budkach wystawienniczych swoimi produktami i usługami szczyciły się osoby promujące m.in.: miód z własnej pasieki, przetwory kulinarne, wyroby hafciarskie i koronkarstwo.

Podziwiać można było ginące w obecnych czasach tkactwo na krosnach. Wśród różnorodności zaprezentowanych produktów znalazły się również foldery i mapy promujące ofertę turystyczną obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak. Imprezie towarzyszyły zabawy, konkursy i występy artystyczne.

Organizatorem III Stobrawskiego Święta Produktów Lokalnych było Stowarzyszenie Pokój Organizacja Pożytku Publicznego, które  dziękuje  za przybycie zarówno uczestnikom jak i wystawcom.

Marzena Macoch               


DOŻYNKI GMINNE

Oj, działo się w Domaradzu, działo. Było z tradycją i z przytupem.

Dożynki– to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W  tym roku  świętowaliśmy w Domaradzu.

Zaczęło się tradycyjnie od barwnego korowodu dożynkowego. Ceremoniom dożynkowym przewodniczyli Starosta i Starościna Dożynkowi – Wiesława Zielonka ze Świercowskiego i Eugeniusz Stryj z Domaradza, którzy po Mszy Świętej w intencji rolników wręczyli bochen chleba upieczony z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów Wójtowi Gminy Pokój - Barbarze Zając.

Sołectwa konkurowały w konkursie koron dożynkowych. Korony wykonane były z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów itp. Kryła się w nich nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do  tradycji.

Organizatorzy zapewnili przybyłym gościom wiele atrakcji. Na scenie pojawił się zespół ludowy „Wilkowianie”, który śpiewał pieśni ludowe.

Możliwość zaprezentowania się tego dnia miała również młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju. Grała muzykę z gatunku rock, pop oraz poezję śpiewaną w nowej, własnej aranżacji.

Swoją obecnością na Dożynkach zaszczycił Krzysztof Riewold półfinalista IV edycji „Mam Talent”, który zgromadził rzesze widzów. Można było spróbować swoich sił w tańcu oraz pobawić się z postaciami bajkowymi, które przybyły do Domaradza z dzikiego zachodu. Na twarzach zwłaszcza dzieci malowało się zadowolenie. Dla nich było sporo atrakcji: bańki mydlane, malowanie twarzy, konkursy, tańce.

Wieczorem, na zakończenie dnia pełnego atrakcji, odbyła się wspólna zabawa taneczna.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego Święta.

Aleksandra Łukaszczyk                 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA III STOBRAWSKIE ŚWIĘTO PRODUKTÓW LOKALNYCH,

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ WRAZ

Z DOŻYNKAMI GMINNYMI

ORAZ

II WOJEWÓDZKIM ŚWIĘTEM KARPIA OPOLSKIEGO

W DOMARADZU

Plakat xx.jpeg

Partner Imprezy

logo_TAURON-Dystrybucja_m_rgb.jpeg


PONIŻEJ WSZYSTKO O KONKURSIE KULINARNYM

"OPOLSKI KARP NA NASZYCH STOŁACH"


Poniżej więcej informacji o II WOJEWÓDZKIM ŚWIĘCIE KARPIA OPOLSKIEGO

lgr plakat.jpeg

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 13-08-2012 12:44

Przewiń do góry