Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Uroczystość obchodów jubileuszu złotych godów - pięćdziesiątej rocznicy ślubu, która odbyła się 22 marca 2024 roku w oranżerii w parku w Pokoju.

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Zwłaszcza, gdy jest to 50 rocznica. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy z przeszłości, mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 22 marca 2024 r.  

W 2023 r. jubileusz obchodziły pary:

Elżbieta i Ryszard Golla
Janina i Adam Olszewscy
Zofia i Władysław Bieleccy
Krystyna i Szczepan Prusak
Grażyna i Ryszard Przydatek
Irena i Jan Klimas
Danuta i Mieczysław Dziok
Barbara i Marian Michta
Krystyna i Jerzy Tomiccy
Anna i Bronisław Stawarscy
Marianna i Henryk Kruszelniccy
Elżbieta i Jerzy Winnik
Barbara i Bronisław Pacek
Teresa i Józef Kelmel
Anna i Aleksander Ryniak
Mirosława i Kazimierz Butkiewicz
Grażyna i Roman Domagała
Stanisława i Ryszard Radziej
Zofia i Jan Korzeniewicz
Helena i Manfred Moczygemba
Irena i Józef Mainka
Henryka i Longin Ciesielscy

Na zaproszenie Wójta Gminy Pokój na uroczystość Złotych Godów przybyło 17 par małżeńskich, które spotkały się w Oranżerii przy zabytkowym parku w Pokoju. 
Wójt Gminy Pokój pani Barbara Zając osobiście wręczyła każdej z tych par odznaczenia za ich wyjątkową miłość i poświęcenie oraz złożyła serdeczne gratulacje, ciesząc się z sukcesów tych wyjątkowych par. To wydarzenie pokazuje, że miłość jest najważniejsza, a długotrwałe małżeństwo to prawdziwy skarb. 

Był to niezwykły dzień, pełen miłości i wzruszeń, kiedy to Gmina Pokój oddała hołd parom, które przetrwały wiele lat razem, świętując okrągłą rocznicę ślubu.

Urząd Stanu Cywilnego corocznie organizuje uroczystości towarzyszące odznaczeniu par małżeńskich medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W związku z koniecznością wcześniejszego wystąpienia o nadanie medali do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej prosimy zainteresowanych (jubilatów jak i członków ich rodzin) o kontakt z USC w Pokoju. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 77 46 93 080 w. 17.

Agata Kruszelnicka Kierownik USC w Pokoju.

 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 25-04-2024 14:51

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 25-04-2024 14:54
Przewiń do góry