Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 18 marca 2024 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaradzu.

18 marca 2024 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, gospodarzem eliminacji po raz kolejny była Ochotnicza Straż Pożarna w Domaradzu.

W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu gminy Pokój, w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. I – IV), II grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. V – VIII). Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 30 pytań, zasiadło 13 uczestników eliminacji, w tym 3 uczestników I grupy wiekowej i  10 uczestników II grupy wiekowej.

Uczestnicy eliminacji walczyli o prawo reprezentowania Gminy Pokój w eliminacjach powiatowych i możliwość uczestnictwa w kolejnych szczeblach turnieju.

Wyniki oceniała komisja powołana przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w składzie: dh Krzysztof Arendarski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, dh Jacek Marczak – Komendant Gminny OSP i dh Agata Kruszelnicka – Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej. Po sprawdzeniu testów wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Pokój.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

I grupa wiekowa:

  • Franciszek Kociencki z SP w Domaradzu
  • Julia Mainka z SP w Domaradzu
  • Kinga Galasińska z SP w Domaradzu

II grupa wiekowa:

  • Emilia Mainka  z SP w Domaradzu
  • Gracjan Kołodziej  z SP w Pokoju
  • Agata Krysiak  z SP w Domaradzu

będą reprezentować Gminę Pokój w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej".

Uzupełnienie

W eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 10 kwietnia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie:

w I grupie wiekowej Franciszek Kociencki zajął II miejsce

w II grupie wiekowej Gracjan Kołodziej zajął I miejsce

tym samym zakwalifikowali się oni do eliminacji na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

dh Agata Kruszelnicka
Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP

 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 25-04-2024 14:50

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 25-04-2024 14:53
Przewiń do góry