Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Piotr Popiołek (mieszkaniec Pokoju) oraz Sebastian Prochota, uczniowie PZSZ w Dobrzeniu Małym, najlepsi w wojewódzkim etapie Konkursu dot. Prawa Pracy i Zasad BHP

W dniu 20 marca 2013 r. w Izbie Rzemieślniczej w Opolu odbył się etap wojewódzki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Zakresu Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad BHP „Bezpiecznie od startu”.

W finale regionalnym udział wzięło około 50-ciu uczniów zatrudnionych w rzemiośle. Ich zadaniem było prawidłowe rozwiązanie testu, który składał się z pytań dotyczących przepisów prawa pracy oraz zasad dotyczących bezpieczeństwa pracy.

Sześciu najlepszych uczniów, którzy rozwiązali test trafiło do ścisłego finału gdzie zmierzyło się z pulą ustnych pytań zadawanych przez komisję konkursową.

ZSZ w Dobrzeniu Małym reprezentowała grupa ośmiu uczniów: z klasy IB (Lisowska Alicja), IC (Kupilas Florian), IIB (Wójtowicz Łukasz, Prochota Sebastian), IIC (Kwosek Dawid), IIIB (Popiołek Piotr) i z klasy IIIC (Kansczyk Mateusz, Zygosz Kamil).

Do ścisłego finału konkursu dostali się: Piotr Popiołek (najlepszy wynik z testu) oraz Sebastian Prochota. Młodociani pracownicy z naszej szkoły poradzili sobie wyśmienicie zarówno z częścią pisemną, jak i  ustną konkursu.

W klasyfikacji generalnej Piotr Popiołek zajął pierwsze miejsce i w nagrodę otrzymał laptopa, a Sebastian Prochota uplasował na miejscu drugim, otrzymał tableta.

Dwójka laureatów 15 maja br. będzie reprezentować Opolszczyznę na szczeblu centralnym konkursu w Warszawie. Oprócz tego uczniowie będą zwolnieni z części testowej na egzaminie czeladniczym.

Gratulujemy Piotrkowi i Sebastianowi! Życzymy  powodzenia na etapie centralnym!

Anna Jakubik        

_DSC0053_.jpeg

Na zdjęciu: sześciu finalistów konkursu (drugi od lewej-Piotr Popiołek, czwarty-Sebastian Prochota.


Więcej informacji: Strona internetowa ZSZ w Dobrzeniu Wielkim

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 27-03-2013 15:22

Przewiń do góry