Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Styczniowe środy z profilaktyką NFZ „Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym”

Szanowni Państwo,

w nowy rok wchodzimy z szerokim tematem dotyczącym zdrowia w okresie zimowym. Tematem miesiąca jest „Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym”. Przekazujemy nieco obszerniejszą ulotkę, która będzie obowiązywała  przez cały styczeń 2024 r. Niezmiennie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dbania o swoje zdrowie.

Zdrowie to suma codziennych nawyków

"Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym" to przewodni temat #ŚrodazProfilaktyką w styczniu. Dziś podpowiadamy, jakie badania warto wykonać w zależności od wieku i do jakiego lekarza się udać?

  • Regularne wizyty kontrolne oraz badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie wielu chorób i skuteczne leczenie.
  • Raz w roku wykonaj morfologię, badanie moczu, cholesterolu i poziomu glukozy we krwi. Pamiętaj o kontroli ciśnienia tętniczego krwi.
  • Skorzystaj z Kalendarza badań https://akademia.nfz.gov.pl/kalendarz-badan/, który ułatwi Ci znalezienie programu profilaktycznego oraz wskaże, które placówki go realizują.
    • Wystarczy zaznaczyć płeć, wybrać wiek, a kalendarz wygeneruje listę badań i zaleceń dostosowanych dla Ciebie. Zapoznaj się z nimi i umów na badania.
    • Sprawdź również zalecenia dla swoich bliskich.
  • Rozpocznij rok od ważnych kroków dla swojego zdrowia - zaplanuj badania profilaktyczne.

Profilaktyka to klucz do zdrowia

Wiele z Twoich rutynowych zachowań ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia.

Pamiętaj o odpowiednio zbilansowanej diecie, dostosowanej do wieku i stanu zdrowia. Regularna aktywność fizyczna - niezależnie od Twoich możliwości - również odgrywa kluczową rolę.

Higiena snu i radzenie sobie z trudnościami to także elementy wpływające na Twoje dobre samopoczucie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 08-01-2024 14:42

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 08-01-2024 14:42
Przewiń do góry