RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

TURNIEJ SŁODKOŚCI "PRZEPISANE TRADYCJE" dla KGW

Zarząd Województwa Opolskiego zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do TURNIEJU SŁODKOŚCI "PRZEPISANE TRADYCJE"
 
"Celem Turnieju jest promowanie i identyfikacja słodkich tradycyjnych produktów, które od lat stanowią dumę naszego regionu. Pragniemy odkryć i uhonorować stworzone przez Was smakołyki, bazujące na starych, zachowanych recepturach. Turniej został podzielony na trzy kategorie: torty, ciasta i ciasteczka. Nasze wymagania są jasne – każdy wypiek musi być przygotowany zgodnie z tradycyjną recepturą, która przekazywana była przez pokolenia. To właśnie dzięki tym starym przepisom, opolskie tradycje wypieku stają się tak niezwykle silne i bogate."
 
Najważniejsze zasady Turnieju:
Turniej skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa opolskiego, które:
zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
lub działają w ramach kółek rolniczych, w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 8 października 1982 roku o społeczno-zawodowych organizacjach rolników
 
Zgłoszenie musi zawierać dobrej jakości zdjęcie, skan lub kserokopię starego przepisu np. z rodzinnego zeszytu z przepisami kulinarnymi i/lub z książki kucharskiej wydanej przed rokiem 1998 r.
 
Czas Turnieju i etapy:
 
Etap I – zgłoszenia w formie elektronicznej lub papierowej na adres mailowy: zesmakiem@opolskie.pl do 20 października 2023.
Zgłoszenie musi zawierać dobrej jakości zdjęcie, skan lub kserokopię starego przepisu np. z rodzinnego zeszytu z przepisami kulinarnymi i/lub z książki kucharskiej wydanej przed rokiem 1998 r.
 
Etap II – rozstrzygnięcie Turnieju: listopad/grudzień 2023 r.
Jedno KGW może zgłosić po jednym produkcie w każdej kategorii.
 
NAGRODY w każdej kategorii:
I miejsce – 3 000 zł
II miejsce – 2 000 zł
III miejsce – 1 000 zł
Przyznane zostaną również wyróżnienia oraz nagrody finansowe za udział w Turnieju, a łączna pula nagród wynosi 43 500 zł.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://zesmakiem.opolskie.pl/
TURNIEJ KGW 940×788 px.png