Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Szanowni Państwo,

zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim dotyczącym jubileuszowych 20. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

Koncerty, warsztaty, wystawy czy spotkania to wydarzenia przygotowane w ramach Jubileuszowych 20. Dni Kultury Niemieckiej dla mieszkańców województwa opolskiego. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN) wraz z partnerami zaprasza w październiku na kulturalną ucztę duchową! 

Dni Kultury Niemieckiej są nieodłączną częścią opolskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie już zainaugurowane zostaną koncertem w Filharmonii Opolskiej, który odbędzie się 6 października o godz. 19:00. Jednak pierwsze wydarzenia będą miały miejsce już 02.10.2023 r.
W tym dniu odbędzie się  Gra miejska - Stadtrallye, w której młodzi ludzie poznają historię mniejszości niemieckiej w swoim rejonie oraz wykład Matthiasa Lemparta Bracia Humboldt na górnym Śląsku – nieznany rozdział w historii kultury. Dni Kultury Niemieckiej zakończymy 29.10.2023 koncertem Andrei Rischki w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

W programie tegorocznych Dni Kultury znajdziemy jeszcze m.in. koncerty: Piotra Lempy, Oskara Koziołka –Goetz czy pianisty Johannesa von Ballestrema, wystawy: Spojrzenie przez otwarte okna na młodą literaturę niemieckojęzyczną w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, czy Animalium. Inspirowane twórczością Wilhelma Kuhnerta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu czy Oprowadzanie kuratorskie po stałej wystawie historycznej Opole Gród Miasto – stolica regionu w Muzeum Śląska Opolskiego.

Organizatorzy zapraszają również na wydarzenia dla dzieci i młodzieży takie jak: Spektakl dla dzieci w Teatrze Lalki i Aktora, Lekcje biblioteczne, Warsztaty św. Marcina a także Noc strachów – Gruselnacht w Bibliotece Eichendorffa,  Wystawa dla dzieci oraz liczne Spotkania dla dzieci w Bibliotece Austriackiej. W sumie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w następujących miejscowościach województwa opolskiego: Opole, Krapkowice, Strzelce Opolskie, Głuchołazy, Kamień Śląski. Część wydarzeń będzie można śledzić jako transmisję live na profilu facebookowym https://www.facebook.com/DeutscheMinderheitInOppeln. Cały program znajduje się na www.skgd.pl.

Mamy przyjemność zaprosić również na największy Oktoberfest w województwie opolskim! To wydarzenie odbędzie się 7 października 2023 roku o godzinie 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Piechoty w Krapkowicach, przy ulicy Jana Kilińskiego 1A. 

Na tym niezwykłym festiwalu muzycznym i kulturalnym będziecie mieli okazję doświadczyć niemieckiej tradycji w najlepszym wydaniu.

Wstęp na Oktoberfest jest wolny, więc zachęcamy do zaproszenia rodziny i przyjaciół na niezapomnianą noc pełną kultury niemieckiej, dobrej zabawy i pysznego jedzenia!

Zapraszamy na jubileuszowe 20. Dni Kultury Niemieckiej!

Zapraszamy na jubileuszowe 20. Dni Kultury Niemieckiej!

Zapraszamy na jubileuszowe 20. Dni Kultury Niemieckiej!

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 04-10-2023 15:37

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 05-10-2023 07:51
Przewiń do góry