Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Data i godzina wydania: 05.07.2023 - godz. 09:13
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 86
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

 

Ważność: od godz. 11:00 dnia 05.07.2023 do godz. 21:00 dnia 05.07.2023
Obszar: zlewnie dopływów Odry (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie)
Przebieg: Na obszarach występowania prognozowanych, silnych, przelotnych opadów deszczu, szczególnie na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami atmosferycznymi z towarzyszeniem burz, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).


Aktualne informacje o zagrożeniach meteorologicznych i hydrologicznych występujących na terenie Powiatu Namysłowskiego oraz Województwa Opolskiego znajdują się na stronach:


Wszystkie ważne informacje i ostrzeżenia z terenu gminy Pokój przesyłane są do mieszkańców za pośrednictwem bezpłatnego Samorządowego Informatora SMS - kody rejestracyjne - KLIKNIJ TUTAJ


Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 05-07-2023 10:00

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 05-07-2023 10:00
Przewiń do góry