Park w Pokoju
GALERIA

Data i godzina wydania: 23.05.2023 - godz. 09:29
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 62
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 23.05.2023 do godz. 22:00 dnia 23.05.2023
Obszar: zlewnie dopływów górnej i środkowej Odry (lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie) (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Magdalena Lewandowska


Aktualne informacje o zagrożeniach meteorologicznych i hydrologicznych występujących na terenie Powiatu Namysłowskiego oraz Województwa Opolskiego znajdują się na stronach:


Wszystkie ważne informacje i ostrzeżenia z terenu gminy Pokój przesyłane są do mieszkańców za pośrednictwem bezpłatnego Samorządowego Informatora SMS - kody rejestracyjne - KLIKNIJ TUTAJ


Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 23-05-2023 14:08

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 23-05-2023 14:08
Przewiń do góry