Park w Pokoju
GALERIA

turniej_dekanalny_logo_GOKSiR.jpeg orlik2012_logo.jpeg

Kompleks sportowy „Orlik-2012” w Pokoju gościł w sobotę 15 października ministrantów na drugim dekanalnym turnieju w piłce nożnej. Organizatorem zawodów był proboszcz Parafii p.w. "Podwyższenia Św. Krzyża” w Pokoju ks. Krzysztof Rusinek. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wiele emocji, zwłaszcza opiekunom drużyn parafialnych, którymi byli kapłani z Parafii wystawiających drużyny.

Do zawodów w kategorii szkół podstawowych przystąpiły reprezentacje parafii z Zawiści, Osowca-Węgrów, Ligoty Turawskiej, Pokoju i Starych Budkowic. Po rundzie eliminacyjnej w finale spotkały się drużyny z Osowca- Węgry i Starych Budkowic, po zaciętym meczu zwycięstwo odnieśli ministranci z Osowca-Węgry.

Finał: Osowiec-Węgry : Stare Budkowice - 1 : 0

Mecz o III miejsce: Pokój : Ligota Turawska - 0 : 4

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce             Osowiec – Węgry
II                            Stare Budkowice
III                           Ligota Turawska
IV                           Pokój
V                            Zawiść

W kategorii gimnazjalnej reprezentacje wystawiły parafie z Murowa, Zawiści, Starych Budkowic, Osowca-Węgry i Zagwiździa. W meczu finałowym wystąpiły drużyny z parafii Zagwiździe i Osowca-Węgry, mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze reprezentujący parafię z Zagwiździa ,pokonując rywali 2:1. Mecz o trzecie miejsce zakończył się sukcesem zawodników ze Starych Budkowic, którzy pokonali rówieśników z Zawiści w stosunku 3:0.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce             Zagwiździe
II                            Osowiec-Węgry
III                           Stare Budkowice
IV                           Zawiść
V                            Murów

Na zakończenie turnieju ks. Jerzy Tomeczek wręczył drużynom puchary i dyplomy, gratulując wszystkim uczestnikom zawodów sukcesów oraz sportowej postawy.

 
Andrzej Antochów - GOKSiR      

Temety pokrewne:

 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 13-10-2011 12:42

Przewiń do góry