Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Chcesz zdrowo i ekologicznie spędzić wolny czas? Zastosować ekologiczne rozwiązania w Twoim gospodarstwie domowym? A może poznać przepis na zdrowe danie z lokalnych produktów? Pomoże Ci w tym ekospolecznosc.wup.opole.pl. Liderem całego projektu jest gmina Pokój.
Strona internetowa założona przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu adresowana jest do mieszkańców Opolszczyzny i promuje ekologiczne rozwiązania w życiu codziennym, podczas organizacji dnia wolnego, w pracy czy w działalności gospodarczej.

Na stronie internetowej ekospolecznosc.wup.opole.pl  - zamieszczono 25 filmów prezentujących pozytywne wzorce właściwego traktowania zasobów środowiska. Filmy są zgrupowane w 5 obszarach tematycznych: ziemia, powietrze, ogień, woda i człowiek (po 5 filmów w ramach każdego tematu). Internautę prowadzi przez te tematy Eko-tropiciel, prezentując działania dotyczące  ochrony powietrza, wody i ziemi, jakie stosowane są w domach, firmach, gminach. Eko-tropiciel proponuje zdrowe i ekologiczne spędzenie wolnego czasu,  zagląda również do swego przyjaciela, Kucharza, którym jest znany w regionie mistrz kuchni, Kamil Klekowski gotujący zdrowe dania z lokalnych produktów,  „kucharzenie” jest często punktem wyjścia do dalszej eko-podróży. Filmy są adresowane do wszystkich mieszkańców województwa opolskiego: dzieci, młodzieży, osób starszych i zostały zrealizowane na terenie województwa opolskiego. Zachęcamy też szkoły, przedszkola – do wykorzystywania ich podczas pokazów w ramach lekcji wychowawczych i związanych z przyrodą czy ekologią.

Filmy mogą być inspiracją dla wszystkich:  do wprowadzenia prostych ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w gospodarstwie domowym, w pracy, a także – do przygotowania pożywnych posiłków z lokalnych produktów.

Zapraszamy do Ekospołeczności:  https://ekospolecznosc.wup.opole.pl/
Eko Społeczność | Człowiek – Ziemia – Powietrze – Ogień – Woda – Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (wup.opole.pl)

ekospołecznosc.jpeg

ekospolecznosc 2.jpeg

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 13-12-2022 09:52

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 13-12-2022 09:52
Przewiń do góry