Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Uroczystość Złotych Godów
 

Dnia 21 października 2009 roku w Świetlicy OSP w Pokoju odbyła się miła uroczystość obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu gminy Pokój.

Wójt Gminy Pokój Barbara Zając wręczyła Złotym Jubilatom medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP.

Następnie w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców gminy pogratulowała Jubilatom pięknej rocznicy, dochowania przyrzeczeń małżeńskich i wytrwania w związku przez tak wiele lat. Życzyła także wszystkim dużo zdrowia, radości i jeszcze wielu, szczęśliwie spędzonych razem lat.

Po dekoracji małżonkowie odnowili złożoną sobie przed 50 laty przysięgę małżeńską i tak jak przed laty rozległy się dźwięki "Marsza Mendelssohna".

Przy kawie, torcie weselnym i przygotowanym poczęstunku z rozrzewnieniem wspominano wesela, dawne czasy, gdy ludzie częściej się z sobą kontaktowali i mimo, że było biedniej, to życie było radośniejsze.

Weselne rytmy grane przez akompaniujący zespół skłoniły zaproszonych gości do tańca i atmosfera zrobiła się prawdzie weselna.

To kolejne już spotkanie małżeńskich jubilatów potwierdziło potrzebę organizowania takich uroczystości, co potwierdzili wszyscy uczestnicy spotkania.

 

Wójt Gminy pragnie podziękować wszystkim osobom, które uczestniczyły w organizacji uroczystości, a zwłaszcza Pani Anieli Trzewik za przygotowanie wspaniałego tortu weselnego.

 

W 2008 roku Złote Gody świętowali:


- Marianna i Marek Biskupscy

- Eryka Trzewik-Drost i Jan Drost

- Zofia i Eugeniusz Grudniowie

- Wanda i Alfons Koperkowie

- Waltrauda i Franciszek Opolkowie

- Łucja i Jan Spedowie

- Eryka i Adam Szafrańscy

- Irena i Stanisław Wiercińscy

 Pełna galeria - KLIKNIJ TUTAJ -> Uroczystość Złotych Godów 2009

 złote gody_2.jpeg
Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 03-11-2009 13:54

Przewiń do góry