Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

9 października br. w Fałkowicach odbył się rajd rowerowy oraz impreza promująca turystykę regionalną oraz rowerową.

W realizacji zadania pn. "Rajd rowerowy szlakami Gminy Pokój" finansowanego w ramach KIERUNEK FIO  2022 udział wzięły osoby w każdym wieku, od najmłodszych dzieci po seniorów. Wydarzenie rozpoczęło się przejażdżką po Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Długość trasy została dostosowana do uczestników rajdu, tak aby każdy był w stanie samodzielnie przebyć całą drogę. Wszyscy rowerzyści otrzymali pamiątkowe medale.

Następnie odbył się festyn z wieloma atrakcjami. Na najmłodszych czekała grupa animatorek z CZAR animacje Michał Kowalczyk, w miasteczku rowerowym można było poćwiczyć swoją zręczność podczas jazdy na jednośladzie, sprawdzić znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zbadać swój refleks. Ponadto na uczestników wydarzenia czekały przysmaki regionalne, kawa, ciasto, drobne przekąski. Bogato zaopatrzone stoisko z ofertą turystyczną Opolszczyzny pozwalało na zapoznacie się z atrakcjami regionu w różnych aspektach. Sprawdzono także wiedzę na temat naszego regionu podczas quizu turystycznego, w którym przewidziano wiele ciekawych nagród.

Realizatorzy projektu: Grupa nieformalna Aktywni na rowerze pod patronatem Stowarzyszenia Sołectwo Fałkowice.

Projekt finansowany ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu "Kierunek NOWE FIO" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Krótka fotorelacja:

Opublikował(a): Angelika Paluch