Park w Pokoju
GALERIA
Szanowni Państwo!
 
Już w najbliższy weekend (1-2 października) na Zamku w Niemodlinie odbędzie się X. Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego, na które w imieniu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna" serdecznie zapraszamy.
WSKO_2022_plakat.jpeg
Wydarzenie rozpoczniemy w sobotę, 1 października, wernisażem wystawy fotograficznej OKIEM JANUSZA PREUHSA. Wystawa to wybór zdjęć miłośnika przyrody i wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych w Krogulnej, który zmarł w ubiegłym roku. 
Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 1 października o godzinie 11:00, w sali muzycznej Zamku Książęcego w Niemodlinie (obok wejścia na dziedziniec zamkowy).
Janusz Preuhs.jpeg
 
Po wernisażu zapraszamy do dalszego świętowania na terenie zamkowego ogrodu. Poniżej kilka informacji organizacyjnych:
  • O godzinie 12:00 na scenie głównej zaplanowane jest oficjalne rozpoczęcie X Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego! 
  • W oba dni, na Zamku odbywać się będzie V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Czas na rybę!". W sobotę od godz. 10:00 do 15:30 rywalizują uczniowie szkół gastronomicznych (wyniki o 16:45 na scenie). Natomiast w niedzielę od 10:00 do 14:30 gotować będą Szefowie Kuchni (wyniki o 16:00).
  • Najbardziej spektakularnym wydarzeniem drugiego dnia obchodów (niedziela) będą KARPIONALIA - Niemodlińska Parada Książęcych Skarbów, która rozpocznie się w niedzielę 2 października o godz. 12:00 pod Urzędem Miasta i Gminy w Niemodlinie. Stamtąd barwny korowód przejdzie na Zamek Książęcy w Niemodlinie gdzie najciekawsze kostiumy i przebrania nawiązujące do kulturowego dziedzictwa ziemi niemodlińskiej zostaną ocenione i nagrodzone (ok. godz.14:00). Organizatorami KARPIONALIÓW są Gmina Niemodlin, Ośrodek Kultury w Niemodlinie i RLGD "Opolszczyzna
  • Podczas obu dni Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego na Zamku odbywać się będą warsztaty kulinarne i degustacje, a także gotowanie na Wielkiej Patelni - wspólnie z szefem kuchni Kamilem Klekowskim oraz kucharzami z Euro-Toques Polska. Swoją ofertę przedstawią także gospodarstwa rybackie z naszego regionu. Kupić będzie można ryby świeże i wędzone oraz rybne przetwory. Na scenie występować będą artyści z Opolszczyzny. Swoje wyroby prezentować będą także rzemieślnicy i sprzedawcy zdrowej żywności oraz laureaci Opolskiej Marki i producenci zrzeszeni w Opolskie ze Smakiem. Odbędą się warsztaty carvingu w wykonaniu mistrza Daniela Bewko. Zaprezentują się również Nadleśnictwa, a Polski Związek Wędkarski zorganizuje pokazy wędkarstwa rzutowego i zawody na Stawie Młyńskim w pobliżu Zamku. Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie będzie zaś miało "dzień otwartych drzwi".

WSKO_2022_program_sobota.jpeg

WSKO_2022_program_niedziela_.jpeg

Informacje o wydarzeniu znajdziecie Państwo 
Serdecznie zapraszamy! 
Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 30-09-2022 14:38

Przewiń do góry