Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Logo rodzina w czerwonym sercu

30 maja
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składam serdecznie podziękowania Rodzicom Zastępczym za opiekę, jaką sprawujecie nad powierzonymi dziećmi. Doceniam wysiłek włożony w wychowanie, jak również empatię odpowiedzialność. Życzę zdrowia, cierpliwości i wytrwałości, oraz doświadczania samego dobra w pełnieniu tak ważnej roli Rodzica Zastępczego. Niech wszystkie cenne rady, które przekazujecie swoim wychowankom, będą dla nich źródłem siły i mądrości.

Wójt Gminy Pokój

Barbara Zając   

beautiful-flower-bouquets-37.jpeg


30 maja jest ustawowo ustalonym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz propagowanie działań na rzecz rozwoju opieki i wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziców.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dniem szczególnym, to hołd dla wszystkich tych, którzy podjęli się opieki zastępczej. To święto miłości, która jest przekazywana najbardziej potrzebującym – dzieciom pozbawionym naturalnej opieki rodziców. To uśmiechy na małych twarzach i wielkie osiągnięcia małych rączek. To ciężka praca wielu ludzi, którzy starają się, aby piecza zastępcza rozwijała się dla dobra wszystkich podopiecznych.

W celu stworzenia warunków najbardziej zbliżonych do rodzinnych tworzy się rodzinną pieczę zastępczą, której zadaniem jest przede wszystkim dawanie miłości i tworzenie domów dla tych, którzy tego potrzebują. W gminie Pokój funkcjonuje pięć niezawodowych rodzin zastępczych oraz dwie spokrewnione rodziny zastępcze.

Więcej informacji o pieczy zastępczej można uzyskać:

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 30-05-2022 11:52

Przewiń do góry