RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Program społeczno-rozwojowy skierowany do kobiet – Akademia Rozwoju

Program społeczno-rozwojowy dla kobiet - Akademia Rozwoju

Trwa ogólnopolski Program społeczno-rozwojowy skierowany do kobietAkademia Rozwoju realizowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju.

Program skierowany jest do kobiet, które mogą potrzebować wsparcia w zakresie zdobywania nowych ważnych kompetencji i potrzebują aktywizacji zarówno w obszarze życia społecznego, jak i zawodowego.

Program adresowany jest w szczególności do kobiet, które mieszkają w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich i jednocześnie z różnych powodów pozostają mniej aktywne. Te powody to wielodzietność, mniejszy dochód w rodzinie, niepełnosprawność, pochodzenie z rodzin niepełnych. Lista powodów jest otwarta, kluczowe dla nas jest występowanie czynników, które uczestniczka zadeklaruje jako te istotne z jej punktu widzenia.

Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny.

Uczestniczkom oferowane są warsztaty online z zakresu kompetencji cyfrowych (tworzenie i edycja stron internetowych, wykorzystanie popularnych aplikacji do aktywności zawodowej i społecznej w Internecie), zajęcia z podstaw działalności gospodarczej (aspekty prawne i finansowe), warsztaty z myślenia projektowego (wykorzystanie metody design thinking w projektach społecznych i biznesowych). A to tylko część z zaplanowanych działań aktywizująco-edukacyjnych! Dotychczas do Programu zarejestrowało się ponad 800 kobiet.

Wszystkie informacje o Programie oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju

Projekt jest objęty patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Więcej informacji: PDFAkademia Rozwoju_Informacja prasowa_Fundacja PFR.pdf (213,06KB)