Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

zip_login.jpeg

Co to jest ZIP

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostepniającym od 1 lipca 2013r. zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i  finansowaniu świadczeń, gromadzonych od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

ZIP składa się z czterech głównych części - Serwisu informacyjnego Twój Portal, Informatora Gdzie się leczyć, Rejestru Usług Medycznych oraz zakładki Prawo do Świadczeń. We wszystkich zakładkach za wyjątkiem Twój Portal użytkownik znajdzie informacje na temat niezrozumiałych terminów. Informacja ta jest zamieszczona pod hasałem „pomoc i przewodnik”. 

W części ogólnodostępnej znajdziesz ogólne informacje o systemie opieki zdrowotnej (Twój portal) oraz o miejscach udzielania świadczeń w ramach umów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia (Gdzie się leczyć?).

Strony Rejestru Usług Medycznych i informacje zawarte w zakładce Prawo do Świadczeń dostępne są jedynie dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.

ZIP będzie systematycznie rozbudowywany o nowe możliwości np. zakładanie konta dzieciom.

Jak uzyskać dostęp do ZIP

Rejestracja, jak i korzystanie z serwisu są bezpłatne! Wniosek rejestracyjny można wypełnić elektronicznie na stronie https://zip.nfz.gov.pl wybierając opcję Zarejestruj się i wypełniając wniosek rejestracyjny lub może on zostać wygenerowany przez pracownika w Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Login i hasło odbierzesz tylko osobiście w Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia wskazanym we wniosku, po okazaniu dowodu osobistego lub paszportu.

W pierwszym etapie działania systemu ZIP uprawnienia będą nadawane tylko osobom pełnoletnim.

Z poziomu portalu można dokonać zmian ustawień systemowych – prawy górny róg.

  • zgody (zgoda na przetwarzanie adresu e-mail, zgoda na awaryjną zmianę hasła
    za pośrednictwem poczty elektronicznej,
  • zmiany hasła,
  • blokada konta (odblokowanie konta możliwe jest tylko w Oddziale NFZ),
  • historia logowań.

Więcej informacji na stronie www: 

NFZ_Opole.gif


Tematy pokrewne: Ochrona Zdrowia w gminie Pokój

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 17-07-2013 09:41

Przewiń do góry