Park w Pokoju

Lekcje edukacyjne "Wokół stawu"

Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" zaprasza do uczestnictwa w ciekawych lekcjach edukacyjnych! Poznajcie z nami bogatą bioróżnorodność opolskich stawów hodowlanych oraz nauczcie się z nami gotowania ryb! Oferta dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.
Zgłoszenia dokonuje placówka organizująca grupę uczestników (szkoła/ przedszkole/ organizator kolonii, itp.). Zgłoszenie do pobrania TUTAJ.
Dodatkowych informacji udziela Organizator - tel. 535 380 010 lub 535 797 544

Lekcje mają pokazać przede wszystkim:

• dlaczego warto jeść ryby,
  • w jakiej formie można je przygotować,
  • w jakim środowisku żyją - flora i fauna utrzymywana dzięki stawom hodowlanym.

FORMUŁA LEKCJI
Zajęcia odbywają się dwuetapowo:

• nad stawami: mają formę spaceru, z pracownikiem gospodarstwa rybackiego lub osoby z Nadleśnictwa. Do dyspozycji uczestników będą lornetki. Czas trwania - do 2 godz.
  • w formie warsztatów kulinarnych, przeprowadzonych przez Szefa Kuchni Kamila Klekowskiego - czas trwania ok. 2 godz.

GRUPA DOCELOWA
Grupy zorganizowane - do 30 osób z opiekunami, dzieci/młodzież w wieku szkolnym i przedszkolnym (minimalna grupa to 20 osób)
Zgłaszającym są placówki oświatowe (szkoła/ przedszkole) lub instytucje zajmujące się organizacją różnych form wypoczynku wakacyjnego (półkolonie/ obozy/ kolonie).
Mamy możliwość zorganizowania 15 edycji lekcji plenerowych. O możliwości uczestniczenia decyduje kolejność zgłoszeń.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW?
Każdy uczestnik otrzyma, oprócz wiedzy na temat ryb, poczęstunek rybny przygotowany podczas warsztatów oraz materiały promocyjne (maskotkę w formie karpia/ linijkę/ kolorowankę).

ILE TO KOSZTUJE?
Lekcje są bezpłatne, dofinansowane ze środków PO Rybactwo i Morze.

CO PO STRONIE UCZESTNIKÓW

• transport na miejsce lekcji,
  • zapewnienie opiekunów dzieci/młodzieży,
  • uzyskanie zgody RODO od opiekunów prawnych (niezbędne w celu organizacji lekcji, które są dotowane z Unii Europejskiej)

TERMINY
lipiec-październik 2021 r.
Dokładne terminy i miejsce lekcji zostaną ustalone bezpośrednio z placówkami/jednostkami, które prześlą zgłoszenie.

MIEJSCE WARSZTATÓW
Gospodarstwa rybackie/ akweny wodne na terenie województwa opolskiego:

• gmina Ozimek - Biestrzynnik - Ośrodek Zarybieniowy POLIWODA PZW Opole
  • gmina POKÓJ - Krogulna - Gospodarstwo Rybackie Krogulna
  • gmina NIEMODLIN - Lipno - staw Gospodarstwa Rybackiego Niemodlin
  • gmina WOŁCZYN - Markowe - gospodarstwo rybackie
  • gmina TURAWA - Jezioro Turawskie - Ośrodek Rybaczówka PZW Opole

Informacje także na stronie www:

Prosimy także o udostępnianie posta na FB:
Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji: