Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Baner: Strategia RP na Rzecz Młodego Pokolenia

Młodzi Polacy! Zapraszamy Was do współtworzenia Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. W każdym województwie zostaną przeprowadzone konsultacje i spotkania, na których zostaniecie zapytani o to, jakie macie pomysły na rozwiązanie najważniejszych wyzwań społecznych i gospodarczych, przed którymi stoi nasze Państwo.

Przepisy prawa kształtujące rzeczywistość, nie powinny powstawać w gabinetach politycznych. Kto, jak nie Wy najlepiej rozumie potrzeby młodego pokolenia Polaków.

Niech owocem naszej wspólnej pracy będzie utworzenie dokumentu strategicznego, który będzie odpowiadał na realne potrzeby i oczekiwania wszystkich młodych Polek i Polaków. Strategia RP na Rzecz Młodego Pokolenia będzie dokumentem, który pokaże konkretne rozwiązania i pomysły, których wcielenie w życie sprawi, że będziemy jeszcze bardziej dumni z naszego kraju.

Główną ideą konsultacji jest więc aktywizacja oraz włączenie młodego pokolenia Polaków w proces współdecydowania w sprawach dla nich najistotniejszych. Dzięki konsultacjom każdy z Was, młodych Polek i Polaków, będzie miał poczucie, że ma wpływ na otaczającą go rzeczywistość. Każdy Wasz pomysł jest dla mnie niezmiernie ważny i jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi środowiskami młodzieżowymi. Razem sprawimy, że Polska będzie jeszcze lepszym miejscem do życia dla Was i przyszłych pokoleń!

Serdecznie zachęcamy do rejestrowania się do udziału w konsultacjach poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dla województwa opolskiego.

Więcej informacji oraz link do formularza: https://strategiadlamlodych7.webankieta.pl/

Konsultacje dla województwa opolskiego rozpoczną się 8 czerwca br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych7.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 7 czerwca (wtorek) do godziny 12:00.

Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie video konferencji poprzez platformę do wideokonferencji. Harmonogram konsultacji dla kolejnych województw zostanie ogłoszony wkrótce.

Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach na rzecz „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”. Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

 

 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 02-06-2021 10:59

Przewiń do góry