Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął nabór na prowadzenie szczepień w miejscu przebywania pacjenta na terenie województwa opolskiego.

Zespoły realizujące wyjazdowe szczepienia pacjentów zapewnią:

  1. Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o., os. XXX-lecia 21, 47-303 Krapkowice,
    tel.: 77 44 67 228 (2 zespoły).
  2. NZOZ ELIASMED Justyna Łomny-Elias, ul. Piotrkowska 1, 45-304 Opole,
    tel.: 600 853 495 (1 zespół).

Realizacja powierzonych im zadań odbywać się będzie na podstawie: Zasad organizacji szczepień realizowanych w miejscu pobytu pacjenta w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przez wyjazdowe punkty szczepień, opracowanych przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, których celem jest określenie jednolitych standardów realizacji uprawnień do korzystania ze szczepień przeprowadzanych przez wyjazdowe punkty szczepień.

Proces szczepień zdefiniowany w ww. dokumencie dotyczy osób, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego.

Zasady określają przede wszystkim:

  • organizację zgłoszeń pacjentów (przepływ informacji o pacjentach);
  • organizację szczepień;
  • warunki szczepienia w miejscu pobytu pacjenta i rozliczenie szczepienia.

Wyjaśniam jednocześnie, że nowe zespoły stanowią uzupełnienie dla już działających zespołów, które powinien posiadać każdy populacyjny punkt szczepień.

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 25-02-2021 15:02

Przewiń do góry