Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Materiały Ministerstwa Zdrowia. Zasady strefy żółtej rozszerzone na cały kraj.

Pandemia COVID-19 nie ustępuje. W związku z rekordowym wzrostem zakażeń rząd dostosowuje działania do obecnej sytuacji. Wprowadza się nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj.

W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych (od 10 października 2020 r.)

Materiały Ministerstwa Zdrowia dotyczące koronawirusa. Mapa Polski z oznaczonymi kolorami stref żółtej i czerwonej.

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Restrykcje mają także dotyczyć ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i zgromadzeniach: w strefie czerwonej do 50, żółtej do 75, pozostałej części kraju do 100 osób.

Ponadto wprowadzony zostanie zakaz prowadzenia dyskotek i klubów nocnych, ale także działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia w pomieszczeniach i innych przestrzeniach zamkniętych.

Obowiązkowo też każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał na żądanie policji lub straży gminnej, okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument, który potwierdzi jego niepełnosprawność.

Wyznaczona ma być też minimalna odległość pomiędzy zgromadzeniami (np. przemarszami). Będzie ona musiała wynosić co najmniej 100 m, by wyeliminować praktykę zgłaszania kilku zgromadzeń w jednym miejscu, po to, by obejść wymogi dotyczące liczby uczestników.

Równocześnie jednak nie trzeba będzie zakrywać ust na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży.


Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych (od 10 października 2020 r.) - KLIKNIJ TUTAJ


Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa:

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA CZYTAJ WIĘCEJ <<<

REGIONALNE OBOSTRZENIA DLA WYBRANYCH POWIATÓW CZYTAJ WIĘCEJ <<<


Więcej informacji dotyczącej powiatu namysłowskiego: https://namyslow.pl/3651/aktualnosci-koronawirus.html

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 08-10-2020 15:32

Przewiń do góry