Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

W związku z wystąpieniem coraz większej ilości zakażeń w powiecie namysłowskim istnieje ryzyko wprowadzenie w naszym powiecie obostrzeń właściwych dla żółtej strefy. W związku z tym przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Prosimy także o rozważność oraz o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA CZYTAJ WIĘCEJ <<<

REGIONALNE OBOSTRZENIA DLA WYBRANYCH POWIATÓW CZYTAJ WIĘCEJ <<<

STREFA ŻÓŁTA - zasady

  • W strefie zółtej obowiązuje zakrywanie ust i nosa w środkach publicznego transportu zbiorowego, miejscach ogólnodostępnych – chyba, że będzie zachowana odległość 1,5 m, zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych, w trakcie sprawowania kultu religijnego oraz na cmentarzu.
  • Obowiązuje limit uczestników zgromadzeń. Wynosi on 150 osób. Z kolei imprezy rodzinne i innego rodzaju spotkania (np. wesela) mogą liczyć maksymalnie 100 osób.
  • Widownie, takie jak kina, teatry czy obiekty sportowe będą mogły być wypełnione w 25% pojemności. W wydarzeniach kulturalnych na otwartej przestrzeni może uczestniczyć do 100 osób.
  • W obiektach takich jak parki rozrywki (wesołe miasteczka) na przestrzeni 10m2 może znajdować się nie więcej niż 1 osoba. Dla siłowni oraz klubów fitness obszar ten wynosi na 7 m2 powierzchni na 1 osobę, przy zachowaniu odległości 1,5 m (z wyłączeniem obsługi).
  • W lokalach gastronomicznych limit klientów wynosi 1 osoba na 4 m2.
  • Nie zmieniają się zasady funkcjonowania transportu publicznego, handlu, salonów fryzjerskich, hoteli, aquaparków i basenów.
  • Zwolnienie z zakrywania nosa i ust możliwe jest tylko dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim) oraz z trudnościami w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Więcej informacji dotyczącej powiatu namysłowskiego: https://namyslow.pl/3651/aktualnosci-koronawirus.html


01.jpeg

02.jpeg

03.png

04.jpeg

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 06-10-2020 13:59

Przewiń do góry