RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

16-22 Września 2020 Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest co roku, w połowie września począwszy od 2002 roku. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności. W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na 22 września.

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

  • zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu (komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa);

  • zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego;

  • stworzeniu miast bardziej przyjaznych mieszkańcom.

W związku z tym zachęcamy, aby mieszkańcy Gminy Pokój czynnie wzięli udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju i w terminie od 16 do 22 września br., w miarę możliwości starali się korzystać z alternatywnych środków transportu, innych niż samochód, zwłaszcza w przypadającym na 22 września Międzynarodowym Dniu bez Samochodu.

EUROPEJSKI-TYDZIEN-ZROWNOWAZONEGO-TRANSPORTU-2020.jpeg