Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Pokój, 12.08.2020 r.

POWSZECHNY SPIS ROLNY 01.09.-30.11.2020

 

Drodzy Rolnicy,

w najbliższym czasie, od 1 września do 30 listopada br, na terenie naszej gminy oraz kraju realizowany będzie Powszechny Spis Rolny, odbywający się raz na 10 lat. Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ dane zebrane w spisie są niezbędne do racjonalnego planowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa, zarówno w skali krajowej, jak i lokalnej, czyli także na terenie gminy Pokój. Zebrane dane dostarczą informacji na temat sytuacji demograficznej, społecznej i gospodarczej w Waszych gospodarstwach, a także na temat prowadzonej produkcji rolnej.

Powszechny Spis Rolny jest obowiązkowy, w spisie muszą zostać ujęte wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek udziału w spisie można zrealizować na trzy sposoby. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, zachęcam Was do skorzystania z możliwości uczestniczenia w spisie drogą online, tj. przez samospis internetowy. Polega on na samodzielnym wprowadzeniu informacji do formularza ankiety spisowej, dostępnej na stronie internetowej GUS: spisrolny.gov.pl, na której znajdziecie także dodatkowe informacje.

Innymi metodami jest wywiad telefoniczny oraz wywiad z rachmistrzem terenowym, któremu nie można odmówić odpowiedzi na zadane pytania. Nie musicie obawiać się , iż dane zebrane podczas spisu zostaną ujawnione. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej są one objęte tajemnicą statystyczną, a za ich ujawnienie grozi kara pozbawienia wolności.

Drodzy mieszkańcy, proszę o zrozumienie potrzeby udziału w Powszechnym Spisie Rolnym oraz zwracam się z prośbą o zaangażowanie z Waszej strony, zadbanie o to, aby udzielenie informacje były rzetelne i dokładne, aby stały się wiarygodnym materiałem niezbędnym do efektywnego zarządzania gospodarką rolną w naszym kraju.

 

Wójt Gminy Pokój

/-/ Barbara Zając

Plakat spis rolny na stronę.jpeg

Opublikował(a): Angelika Paluch
Data publikacji:
 12-08-2020 09:52

Modyfikował(a): Joanna Ptaszek-Rekus
Data modyfikacji:
 12-08-2020 09:54
Przewiń do góry