RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorców - aktualizacja 08.04.2020

Tarcza Antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który pomoże polskim firmom i ich pracownikom w przejściu przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa suchą nogą. Informacje o wszystkich narzędziach, jakie oferuje Tarcza, i sposobach wnioskowania o pomoc znaleźć można na uruchomionej właśnie stronie internetowej: www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa. 2 kwietnia ruszy także infolinia dla przedsiębiorców.

Na grafice napisy "Wsparcie dla przedsiębiorców" oraz "www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa"

Pakiet ustaw proponuje rozwiązania dla różnych grup społecznych. Informacje i produkty znajdą łatwo m.in.:

  • przedsiębiorcy,
  • pracownicy,
  • organizacje społeczne i instytucje kultury,
  • samorządy,
  • rolnicy,
  • a także przedstawiciele poszczególnych branż – transportowej, budowlanej, turystycznej.

Infolinia i FAQ

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w zakładce „Pytania i odpowiedzi”, która jest na bieżąco uzupełniana.

2 kwietnia ruszy także infolinia dla przedsiębiorców. Oprócz tego wszyscy użytkownicy strony będą mogli zadawać pytania poprzez ankietę wbudowaną w stronę w zakładce "Pytania i odpowiedzi".

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Witryna będzie przekierowywać na strony, na których można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie.

Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów, strona będzie cały czas ewoluowała.

Więcej informacji:

www.gov.pl//tarczaantykryzysowa


MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ informuje, że na stronie internetowej Polskiego Funduszu Rozwoju został opracowany Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców, dostępny pod adresem https://pfr.pl/tarcza.


07.04.2020

Rozszerzamy Tarczę Antykryzysową: wiele nowych rozwiązań dla firm, pracowników i rolników

Tarcza Antykryzysowa zyskuje kolejne rozwiązania. To m.in. prawo do zwolnienia z ZUS-u dla firm zatrudniających do 49 osób, zasiłek dla rolników objętych kwarantanną i ich rodzin, a także dostęp do internetu dla chcących załatwiać sprawy urzędowe online. Jakie jeszcze formy wsparcia oferuje?

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/rozszerzamy-tarcze-antykryzysowa-nowych-rozwiazan-dla-firm-pracownikow-i-rolnikow

Napis: Uzupełnienie rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowe


08.04.2020

100 mld zł trafi do kieszeni polskich firm na ochronę miejsc pracy w ramach Tarczy Finansowej

Nawet 670 tys. polskich firm skorzysta z nowego programu skierowanego do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Do mikrofirm, MŚP i dużych przedsiębiorstw trafi prawie 100 mld złotych – z czego nawet 60 mld zł to środki bezzwrotne. Za realizację programu, który jest częścią Tarczy Antykryzysowej, odpowiada Polski Fundusz Rozwoju.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/100-mld-zl-trafi-do-kieszeni-polskich-firm-na-ochrone-miejsc-pracy-w-ramach-tarczy-finansowej

Biały napis na granatowym tle: Tarcza Finansowa dla firm. 100 mld złotych na ochronę miejsc pracy i polskich firm. Logo PFR.