Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

UWAGA PŁATNICY!

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie informuję o nowych  terminach
i sposobie przesyłania informacji o dochodach.

Od 2019 r. zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach:

  1. PIT-8C, PIT-11, PIT-11A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.,
  2. Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

Jak złożyć, podpisać i przesłać informacje

Od 2019 roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych wzorach formularzy (PIT-8C, PIT-11, PIT-R). Jest na to czas do 31 stycznia.

Nie zmienia się natomiast termin składania rocznej deklaracji PIT-4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia. Z kolei informację IFT-1/IFT-1R należy złożyć do 28 lutego.

Formularze można podpisać:

  • podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze;
  • danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne.

Formularze można przesłać za pomocą:

  1. Formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów na stronie portalpodatkowy.mf.gov.pl
  2. Modułu finansowo-księgowego bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych oraz automatycznie podpisać elektronicznie wszystkie przesyłane deklaracje. Moduł dostępny jest na stronie portalpodatkowy.mf.gov.pl
  3. Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD) – w ten sposób można przesłać jednocześnie do 20 tys. deklaracji.

Przypominamy również o wpisywaniu w informacje o dochodach prawidłowego identyfikatora podatkowego, którym jest PESEL albo NIP pracownika lub innej osoby, której dotyczą te informacje.

Ważne aby złożyć informację na aktualnie obowiązującej wersji formularza. Oznaczenie wersji można znaleźć  w prawym dolnym rogu formularza.

Więcej informacji nt. nowych zasad i sposobów przekazywania informacji o dochodach, a także wszelkie niezbędne dane kontaktowe znajdują się w specjalnie przygotowanym serwisie  www.podatki.gov.pl.

Z poważaniem
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie
Renata Śliż

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 22-01-2019 10:06

Przewiń do góry