Park w Pokoju
GALERIA

Debata - Porozmawiajmy o bezpieczeństwie.jpeg

Serdecznie zapraszamy na debatę pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Spotkanie odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 12:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju. Na spotkaniu poruszone zostaną kwestie związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz akcji „Dzielnicowy bliżej nas”.

Celem spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie.

Komendant Powiatowy Policji oraz Wójt Gminy Pokój zapraszają mieszkańców naszego powiatu do udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 16 października 2018r. o godz. 12:00 w Sali GOKSiR w Pokoju.

Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Wynika ona także z realizacji rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” i ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw oraz poczucie zagrożenia.

Podczas spotkania zostaną przedstawione i omówione n/w tematy:

  • „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Prezentacja i omówienie aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”- aktualna problematyka KMZB na terenie powiatu namysłowskiego w 2018r:„ Bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonie miejsca zamieszkania”, „ Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.
  • „Dzielnicowy Bliżej Nas” - omówienie rejonów dzielnicowych- zadań priorytetowych w poszczególnych rejonach, współpraca w środowiskach lokalnych. Aplikacja „Moja Komenda”- współpraca z dzielnicowym.
  • Oferta działań profilaktycznych aktualnie realizowanych przez Policję.„ Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa”, współpraca z placówkami oświatowymi z terenu powiatu namysłowskiego, „Bezpieczny Senior”. Nowe zagrożenia i sposoby przeciwdziałania.

Celem debaty jest przyjęcie konstruktywnych wniosków w zakresie przedstawionych tematów. To także doskonała okazja do wysłuchania propozycji mieszkańców naszego powiatu w zakresie prowadzonych działań przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. To także możliwość wypracowania nowych rozwiązań obejmujących bezpieczeństwo mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat lokalnego bezpieczeństwa.

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 02-10-2018 12:46

Przewiń do góry