Park w Pokoju - Baseny Ogrodowe
GALERIA

Nordic Walking cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Pokój. Na ulicach wielu miejscowości możemy spotkać coraz więcej osób aktywnie spędzających wolny czas maszerując z kijkami. Sport ten można uprawiać w każdym wieku, zarówno rekreacyjnie, jaki i z większą pasją, co potwierdzają sukcesy reprezentantów gminy w namysłowskich Olimpiadach Seniorów.

15 listopada 2017 roku Wójt Gminy Pokój - Barbara Zając, ponownie gościła w swoim gabinecie maratończyka Nordic Walking - Janusza Zagaję. Pan Janusz jest mieszkańcem Pokoju, który od kilku lat z sukcesami startuje w ogólnopolskich zawodach. Przykład Naszego Maratończyka pokazuje, że rekreacyjne formy ruchu mogą przerodzić się w pasję - niezależnie od wieku. Podczas spotkania, Pan Janusz pochwalił się licznymi sukcesami, które odniósł  startując w zawodach Nordic Walking.

W kwietniu 2017 roku Janusz Zagaja zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w Maratonie (42 km 195 m) w Jarosławiu, natomiast w czerwcu srebrny medal w zawodach Pucharu Świata na dystansie półmaratonu (21 km 97 m) w Kolbuszowej. W sierpniu uzyskał pierwsze miejsce w zawodach Mistrzostw Polski w półmaratonie w Bydgoszczy. Na koniec sezonu, we wrześniu w Hajnówce został zdobywcą Pucharu Polski, gdyż uzyskał największą liczbę punktów w ciągu całego roku na dystansie 21,097 km.

Gratulujemy Panu Januszowi sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

 

 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 28-11-2017 21:32

Przewiń do góry