Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Szanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa apelem o pomoc dla mieszkanki naszej gminy. Pani Maria jest starszą i schorowaną osobą, doświadczoną przez los bardzo mocno. Przez lata zajmowała się niepełnosprawnym bratem, poświęciła mu wielu czasu i uwagi. Na pierwszym miejscu stawiała jego potrzeby, sama niczego nie potrzebowała. Choroba brata sprawiła, że nie mogła nikogo zapraszać do domu, ponieważ brat separował się od ludzi, niszczył cały dom. Po śmierci brata zmuszona jest egzystować w niezmiernie trudnych warunkach mieszkaniowych. Dziś będąc już staruszką, zmagając się z chorobą i trudnymi warunkami socjalnymi została z tym wszystkim sama. Mimo ogromnych chęci nie jest sama w stanie wyremontować swojego małego domku.

Potrzebny jest piec typu „koza” szamotowy z osprzętem, przy którym będzie mogła się ogrzać i coś ugotować, materiały budowlane: takie jak zaprawę tynkarską, bojler elektryczny na wodę 20l, gips, gładź, farby olejne, emulsyjne, cement, profile dylatacyjne do posadzki, deski gr 27 i 12 mm, folia pod beton, impregnat do desek, lej do płytek gresowych, płytki gresowe techniczne, płyty OSB, kartonowo-gipsowe, w tym do łazienki, stelaż pod płyty g-k, wkręty, taśma, zbiornik na szambo do 1000l, okna 2 szt. 0,95 m wys., 0,87 m szer. umywalka, armatura, miska ustępowa, materiał do montażu instalacji wod-kan wewnętrznej, drzwi wewnętrzne łazienkowe, materiały do montażu instalacji elektrycznej wewnętrznej, w tym oświetlenia, blachę stalową do obicia drzwi do komina.

W związku z zaistniałą sytuacją Stowarzyszenie Pokój Organizacja Pożytku Publicznego zwraca się do  z apelem o przyłączenie się do prowadzonej zbiórki rzeczowej i pieniężnej.

Łączna powierzchnia użytkowa pomieszczeń, które chcemy wyremontować -zaadoptować na toaletę , kuchnię i sypialnie – 30 m2. Wysokość pomieszczeń 2,11m.

Liczy się każda pomoc. Sprzęty mogą być używane, pozaklasowe lekko uszkodzone, lecz sprawnie działające. Potrzebna jest także pomoc fachowców o dobrych sercach.

Kontakt: Joanna Ptaszek nr tel. 667 989 357, Magdalena Preuhs nr tel. 668 186 850

Środki pieniężne można przekazywać na konto Stowarzyszenia Pokój Organizacji Pożytku Publicznego:

Bank Spółdzielczy Namysłów o. Pokój  07 8890 1066 0009 9554 2004 0001 z dopiskiem „POMOC DLA PANI MARII

Przypominamy, że od wpłaconych datków Stowarzyszenie Pokój OPP NIE POBIERA żadnych prowizji - cała kwota jest do dyspozycji potrzebujących.

***

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 26-07-2017 09:59

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 04-08-2017 10:29
Przewiń do góry