Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”
w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych
Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020

W projekcie bierze udział 101 gmin z całej Polski, w tym gmina Pokój.
Planowane jest przeprowadzenie szkoleń rozwijających kompetencje cyfrowe dla 125 mieszkańców gminy Pokój z różnych grup wiekowych.
Okres realizacji: XII 2016 – VII 2019


CO DZIĘKI UDZIAŁOWI GMINY W PROJEKCIE „E-MOCNI” ZYSKAJĄ MIESZKAŃCY?

NAUCZĄ SIĘ KORZYSTAĆ Z INTERNETU
Jeśli do tej pory nie korzystali z Internetu, bo nie wiedzieli jak – wreszcie będą mieli okazję się tego nauczyć! Dotyczy to w szczególności osób starszych, ale też ludzi po 40. czy 50. roku życia oraz osób z niepełnosprawnością, które nie korzystały dotychczas z możliwości, jakie dają nowe technologie.

ROZWINĄ SWOJE CYFROWE UMIEJĘTNOŚCI
Jeśli są już w cyfrowym świecie – rozwiną swoje umiejętności, zwłaszcza w zakresie e-usług. Będą wiedzieli, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób robić zakupy w Internecie czy załatwić sprawy urzędowe w sieci.

ROZWINĄ KONTAKTY SPOŁECZNE
Zyskają w swojej miejscowości nowe znajomości i będą mogli kontaktować się z innymi osobami przez Internet (co w przypadku osób z niepełnosprawnością może być jedyną możliwością “wyjścia z domu”). Poczują się wiec bardziej zintegrowani i związani ze swoją miejscowością.

BĘDĄ MIELI LEPSZY DOSTĘP DO EDUKACJI, INFORMACJI I KULTURY
Zwiększą swój udział w kulturze, sztuce oraz zyskają większy dostęp do edukacji i informacji.


CO ZYSKAJĄ GMINY, UCZESTNICZĄCE W PROJEKCIE „E-MOCNI”?

LOKALNA DIAGNOZA
Łatwo zidentyfikują swoje zasoby umożliwiające edukację cyfrową mieszkańców oraz ich potrzeby związane ze zdobywaniem nowych umiejętności.

FUNDUSZE NA ORGANIZACJĘ SZKOLEŃ
Otrzymają fundusze na organizację szkoleń, które umożliwią mieszkańcom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do korzystania z lokalnych (gminnych czy powiatowych) oraz krajowych e-usług.

GRONO PRZESZKOLONYCH TRENERÓW
Zyskają grono przeszkolonych trenerów i organizatorów szkoleń, którzy będą kontynuowali edukację cyfrową dla mieszkańców także po zakończeniu projektu.

DODATKOWY SPRZĘT INFORMATYCZNY
Sprzęt: Laptop, projektor, drukarka

ZAANGAŻOWANIE MIESZKAŃCÓW
Będą mieć pewność, że ludzie, którzy zdobywają umiejętności cyfrowe, zyskują je również po to, by intensywniej angażować się w działania ważne dla rozwoju gminy, zapisane w lokalnych strategiach i politykach.

EMOCNI_naglowek_full_kolor-01-768x87.jpeg


Baner na stronę www_online-001.jpeg

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 07-02-2017 11:57

Przewiń do góry