Park w Pokoju
GALERIA

Dzień Dawcy Szpiku WOŚP 2017.jpeg


DKMS_www.jpeg

Dzień Dawcy Szpiku w Namysłowie

Fundacja DKMS Polska wspólnie z Łukaszem Ważny  organizuje „Dzień Dawcy Szpiku podczas finału WOŚP w Namysłowie. Już 15 stycznia 2017 r. będziesz mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Dzięki temu, być może właśnie Ty uratujesz komuś życie.

Dotychczas w DKMS Polska zarejestrowało się ponad 970 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.

Więcej informacji na temat tego, kto może zostać dawcą oraz jakie są sposoby pobrania szpiku i komórek macierzystych znajdą Państwo na następnej stronie.

Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli pomożecie Państwo nagłośnić „Dzień Dawcy Szpiku podczas finału WOŚP w Namysłowie”. Im więcej osób się o tym dowie, tym więcej żyć będziemy mieli szansę razem uratować.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: 15.01.2017
Godziny: 11:00 - 21:00
Miejsce: Namysłowski Ośrodek Kultury
Adres: Plac Powstańców Śląskich 2, 46-100 Namysłów

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych prawie 970 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 3 460 osoby oddały swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Fundatorem DKMS Polska jest DKMS Niemcy.

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Kontakt:
Łukasz Ważny
Koordynator akcji
lukaszwazny@onet.eu  +48605985721

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 09-01-2017 09:06

Przewiń do góry