RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Uroczystość Złotych Godów 2015

Złote gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu, któremu na imię rodzina. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę.

Uroczyste spotkanie par, obchodzących złote gody małżeńskie w 2014 i 2015 roku odbyło się 15 grudnia 2015 r. w Urzędzie Gminy Pokój.

Gości przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pokoju Agata Kruszelnicka.

Wójt Gminy Pani Barbara Zając po uroczystym przemówieniu wręczyła medale przyznane parom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej„ Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyste „Sto lat” i wznieśli toast za zdrowie świętujących par.

Medalami zostali uhonorowani Państwo:

  • Kazimiera i Bronisław Greń,
  • Danuta i Kazimierz Rudak,
  • Hildegarda i Ginter Riewold,
  • Eleonora i Helmut Chudasch,
  • Helena i Antoni Marszałek,
  • Maria i Jerzy Medelnik,
  • Teresa i Stanisław Czapińscy,
  • Marianna i Stanisław Ziemniak.

Dostojnym Jubilatom Wójt Gminy i wszyscy mieszkańcy naszej gminy życzą jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wiele następnych lat.

Drodzy Jubilaci:

„Bądźcie dla siebie
 i ziarnem pieprzu, i szczyptą soli,
 i tym co cieszy, i tym co boli.
Trwajcie razem, gdy miłość w rozkwicie
i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie”

 

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent RP w dowód uznania tym osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Prosimy zainteresowane pary małżeńskie, które osiągnęły wymagany staż i są zainteresowane otrzymaniem medalu o kontakt z naszym USC (tel. 77 46 93 085 w. 16).


Zobacz również: