Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

Zebraliśmy informacje na temat obchodów mikołajek w naszej gminie.

Początek grudnia wprowadza nas w świąteczną atmosferę. To czas zadumy, spokoju, spotkań w gronie bliskich nam osób. 6 grudnia to właśnie ten dzień, gdy każdy z nas czeka na drobny upominek, a przynajmniej gest, świadczący o tym, że ktoś o nas pamięta – Urszula Grzybowska-Kuriata Stowarzyszenie Krogulna.

Mikołajki w naszej gminie rozpoczęto już 4 grudnia. Mikołaje odwiedzali przedszkolaków i uczniów.

Dzieci i młodzież szkolna cieszyła się z odwiedzin mikołaja - Anna Jakubik, Wanda Piętka, Henryk Łapszyński

W sobotę, 5 grudnia 2015 r. zawitał do Krogulnej. Dzieci spędziły z gościem wesołe chwile biorąc udział w konkursach i zabawach. W trakcie spotkania wykonały zimowo-świąteczny  plakat o długości 8 metrów oraz łańcuch, którym ustroiły choinkę. Spotkanie oraz obdarowanie dzieci prezentami było możliwe dzięki sponsorom: firmie INTEREST Katarzyna Buchta z Opola, firmie SZYMUŚ sklep komputerowo-odzieżowy Jadwiga Zmora z Namysłowa, firmie JARO-MAX Jan Czyszczoń z Murowa, Gospodarstwu Rolnemu Andrzeja Szymali z Siedlic,Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju, Urzędowi Gminy Pokój.

 

Uroczystość została zorganizowana przez Sołtysa we współpracy z Radą Sołecką i mieszkańcami wsi Krogulna - Dariusz Gregorowicz sołtys sołectwa Krogulna.

Tego samego dnia dzieci mikołaj odwiedził Krzywą Górę.

 

Spotkał się z naszymi pociechami w wiejskiej świetlicy i dla każdej miał przygotowany prezent. Natomiast niezbyt grzeczni dorośli dostawali rózgi. Serdecznie dziękujemy sponsorom - Henryk Panicz sołtys sołectwa Krzywa Góra z radą sołecką.

6 grudnia Świętz Mikołaj odwiedził dzieci z Zieleńca i obdarzył je drobnymi prezentami.

 

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość najmłodszym mieszkańcom Zieleńca - Rada Sołecka sołectwa Zieleniec, Stowarzyszenie Odnowy Wsi Zieleniec.

W Zieleńcu mikołajki obchodziliśmy również na szachowo.

Zorganizowaliśmy turniej szachowy błyskawiczny. Zawodnicy grali 9 rund – Joanna Ptaszek KS Stowarzyszenia Pokój OPP.

Mikołaj już kolejny raz odwiedził seniorów w Krogulnej.

 

Święty szczególnie sobie ich upodobał i z radością wszystkich odwiedził. Nasi seniorzy cieszyli się ze spotkania. Wszędzie był witany z dużym entuzjazmem, każda wizyta kończy się miłą pogawędką i oczywiście wręczeniem drobnego upominku. Jak zauważyliśmy te odwiedziny mają dla naszych seniorów szczególne znaczenie. Wielu jest przygotowanych na tę wizytę. Mimo, iż czas dzieciństwa dawno minął, bardzo chętnie śpiewają Mikołajowi piosenkę lub deklamują wierszyk. Zawsze pojawia się uśmiech na ich twarzach i ten gest dla grupy świętego Mikołaja najważniejszy. Z tego miejsca wszystkich, których odwiedziliśmy serdecznie pozdrawiamy, dziękujemy za oznaki sympatii i obiecujemy, że w przyszłym roku znów się spotkamy – Danuta Gryl, Urszula Grzybowska-Kuriata Stowarzyszenie Krogulna.

Mikołajki nie obyły się bez wzruszeń i radości. Niezależnie od wieku, w każdym z nas drzemie dziecko. Cieszymy się nie tak bardzo z prezentów, co z zainteresowania innych ludzi naszym życiem, z troski, ze zwykłej życzliwości.

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 23-12-2015 15:29

Przewiń do góry