Park w Pokoju
GALERIA

Przeterminowany dowód osobisty to poważny problem. Bez aktualnego dokumentu nie załatwimy sprawy w urzędach czy bankach, nie dostaniemy paszportu, nie wyjedziemy za granicę. Aby ustrzec się przed takimi problemami sprawdź termin ważności swojego dowodu i aktualność danych w nim zawartych.

Termin ważności dowodu osobistego można sprawdzić samemu. Data jego ważności jest podana pod informacją o numerze dowodu, na awersie w prawym dolnym rogu dowodu.

SPRAWDŹ WAŻNOŚĆ DOWODU OSOBISTEGO.jpeg

O wymianę dowodu osobistego, z powodu utraty ważności należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Od 1 marca obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego, który nie zawiera już informacji o miejscu zameldowania, kolorze oczu, wzroście, nie ma też wzoru podpisu posiadacza dokumentu.

Dowód osobisty możemy wyrobić w dowolnym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Nasz nowy dokument odbierzemy w tym samym urzędzie, w którym złożyliśmy wniosek. Do wniosku o wydanie dowodu osobistego dołącza się aktualną kolorową fotografię o wymiarach 35mm x 45mm odzwierciedlającą wizerunek twarzy osoby ubiegającej się o wydanie dowodu osobistego przedstawiający ją bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w pozycji frontalnej.

Wydanie dowodu osobistego oraz jego wymiana są bezpłatne.

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 19-11-2015 14:01

Przewiń do góry