RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Publikacja naukowa Niny Bąkowskiej w czasopiśmie Urania

Publikacja naukowa byłej uczennicy Gimnazjum w Pokoju Niny Bąkowskiej w czasopiśmie Urania!!!

Praca naszej byłej uczennicy Niny Bąkowskie (obecnie jest uczennicą LO III w Opolu), ukazała się w ogólnopolskim czasopiśmie poświęconym astronomii. Artykuły do Uranii opracowywane są przez zawodowych astronomów, toteż publikacja pracy napisanej przez naszą uczennicę jest ogromnym wyróżnieniem zarówno dla nie samej, jak i dla naszej szkoły. Pisała ją będąc w drugiej klasie naszego gimnazjum!

Nie jest to jedyny sukces Niny. Kolejna jej praca na temat Słońca również znalazła uznanie komisji konkursowych zarówno na uniwersytecie w Opolu (przyp. Nina zdobyła za nią II miejsce w konkursie WAA) jak i podczas jej pozakonkursowego wystąpienia na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu.

Tymczasem możemy po raz kolejny pogratulować Ninie!

Kilka dni temu ogłoszone zostały wyniki III Konkursu Badawczego Odkrywca Światów realizowanego w ramach Wirtualnej Akademii Astronomii Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego i Nina ponownie zdobyła I miejsce! Konkurs rozpoczął się 18 maja 2015 roku - Nina od razu wyraziła chęć przystąpienia do niego. W czasie wakacji gromadziła wiedzę na temat spektroskopii astronomicznej, przeprowadzała obserwacje w różnych miejscach Polski i nie tylko, a następnie zajęła się ich opracowywaniem. Napisała kolejną, świetną pracę, która tylko potwierdza jej pasję i poziom umiejętności w zakresie astronomii. 19 listopada tego roku na uroczystej inauguracji III roku akademickiego WAA  otrzyma cenną nagrodę rzeczową (ok. 1000 zł) a następnego dnia pojedzie na czterodniowy obóz naukowy do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Będzie gościć wraz z pozostałymi laureatami konkursu, ich opiekunami oraz pracownikami naukowymi Instytutu Fizyki UO w obserwatoriach astronomicznych Krakowa i okolic.

Nino! Tak trzymaj!

Marzena Draszczuk - opiekun Wirtualnej Akademii Astronomii w PG w Pokoju