Park w Pokoju
GALERIA

W dniu 08.10.2015 r. w Dąbrówce Dolnej (Opolska WK) odbył się coroczny  Festyn Rekreacyjno – Sportowy pod hasłem „Pożegnanie Lata”. Celem przedsięwzięcia  była popularyzacja sportu i umożliwienie młodzieży udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji. Podczas festynu odbyły się trzy konkurencje sportowe: Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej, Wojewódzki Wielobój Sportowo – Rekreacyjny oraz Wojewódzki Turniej Minisiatkówki.

W festynie uczestniczyło  190 uczestników wraz z opiekunami. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Turniej piłki nożnej odbywający się na dużym boisku budził chyba najwięcej emocji. Na podium stanęły kolejno drużyny w piłce nożnej: I miejsce drużyna z Hufca Pracy w Kędzierzynie -  Koźlu, II miejsce drużyna z Hufca Pracy w Opolu, III miejsce drużyna z Hufca Pracy w Nysie, sędziował Pan Andrzej Piwowarczyk.

W minisiatkówce chłopców I miejsce zajęła drużyna z Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu, II miejsce drużyna z Hufca Pracy w Opolu, III miejsce drużyna z Hufca Pracy w Nysie. Sędziował Pan Roman Owczarek. Kolejna cześć imprezy to wielobój sportowy. Ta forma budzi bardzo wiele emocji, daje wiele radości i satysfakcji. Tutaj mogły sprawdzić się również dziewczęta. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej, drugie miejsce Hufiec Pracy w Głubczycach, trzecie miejsce  ex aequo Hufiec Pracy w Kędzierzynie – Koźlu i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Oleśnie.

Wszystkie dyplomy i medale młodzież odebrała z rąk  specjalisty do spraw kształcenia Pani Ewy Zajączkowskiej. Młodzieży podczas festynu zapewniono napoje oraz ciepły posiłek. Wszystko odbyło się przy sprzyjającej pogodzie, która od kilku dni cieszyła nas złotą jesienią. Młodzież bawiła się świetnie w prawdziwie sportowej atmosferze.

Robert Świerc

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 21-10-2015 08:47

Przewiń do góry