Park w Pokoju
GALERIA

„Gdy trzeba - czuwamy po nocach:
Czy łuna na niebie nie wschodzi
W ulewach i rwących potokach -
Walczymy z żywiołem powodzi.
Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły -
Spieszymy z pomocą - bo nie ma co zwlekać -
Rycerze Floriana - to my!”

Hymn OSP

Co roku w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. W naszej Gminie święto to obchodzono wyjątkowo uroczyście, gdyż połączone było z otwarciem świetlicy wiejskiej „Betania” w Domaradzkiej Kuźni. Świetlica wiejska to dla każdej społeczności miejsce bardzo ważne. To miejsce, w którym mieszkańcy mogą integrować się poprzez wspólne działanie, dzielenie się  pasjami. Realizacja projektu „Betania – miejsce spotkań z Izbą Tradycji Rybołówstwa Śródlądowego” w ramach Programu Operacyjnego „Ryby 2007-2013” pozwoliła na stworzenie obiektu łączącego dwie funkcje: izbę tradycji i   wizytówkę wsi – piękną i funkcjonalną świetlicę służącą mieszkańcom sołectw Dąbrówka Dolna i Domaradzka Kuźnia.

2 maja 2015r. uroczystość rozpoczęła się przemarszem delegacji i pocztów sztandarowych wszystkich jednostek OSP z towarzyszeniem orkiestry dętej, do kościoła p.w. Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej,  w którym odbyła się msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Następnie J.E. bp. Andrzej Czaja, ordynariusz naszej diecezji dokonał poświęcenia „Betanii”. W jej otwarciu towarzyszyli mu Wójt Gminy Pokój Barbara Zając z proboszczem ks. Ryszardem Kościelnym.

Ceremonię uświetniły swoimi występami zespoły „Zielenieckie Dziołchy” i PAX, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju.


 

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 19-06-2015 18:37

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 19-06-2015 19:03
Przewiń do góry