RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

ŚHP Dąbrówka Dolna. Akcja - Sekretna Misja Kobiet

Uczestniczki Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej od marca do maja  brały udział w Sekretnej Misji Kobiet – akcji pomocowej na rzecz kobiet z Burkina Faso, jednego z najbiedniejszych krajów Afryki. Była to akcja ogólnopolska pod patronatem posłanki Aleksandry Trybuś-Cieślar.

Burkinki są obarczone wszystkimi obowiązkami związanymi ze zdobywaniem pieniędzy na utrzymanie siebie, domu i dzieci. Pracując w polu i w domu posługują się najprostszymi narzędziami, nie mają energii elektrycznej, bieżącej wody i kanalizacji. Dużym problem mieszkanek Afryki jest utrzymanie odpowiedniej higieny osobistej. Kobiety z Burkina Faso poprosiły o bieliznę. Celem akcji stało się spełnienie tej prośby. Akcja rozpoczęła się  8 marca – w Dzień Kobiet, a zakończyła 26 maja – w Dzień Matki.

Kilkoro naszych uczestniczek włączyło się w akcję, każda z nich zakupiła komplet bielizny oraz namawiała  do tego samego bliską sobie inną kobietę (mamę, siostrę, przyjaciółkę.) Akcja była przeprowadzona wspólnie z Parafią Ewangelicko- Augsburską w Pokoju. W dniu 26 maja zebrana bielizna została  przekazana pani Katarzynie Kowalskiej, która koordynowała zbiórkę na terenie Gminy Pokój.

Monika Żołnowska