RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

SHP Dąbrówka Dolna_ Wojewódzkie Zawody Sportowe OHP w Dąbrówce Dolnej

W dniu 20 maja 2015 roku w ŚHP w Dąbrówce Dolnej odbyły się kolejne Wojewódzkie Zawody Sportowe. Udział w zdrowej rywalizacji wzięło siedem jednostek OHP. Celem całego przedsięwzięcia było zintegrowanie młodzieży z całego województwa poprzez popularne konkurencje sportowe, a w całej zabawie udział wzięło 150 uczestników.

Podczas imprezy odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz Wojewódzkie Mistrzostwa Piłki Nożnej. Turniej piłki nożnej odbywający się na dużym boisku trwał najdłużej i budził najwięcej emocji. Startowało w nim sześć 11 osobowych drużyn, a sędziował Pan Andrzej Piwowarczyk.  W eliminacjach rozegrano 6 meczy w dwóch grupach. W meczach finałowych spotkały się drużyny HP Kędzierzyn - Koźle i ŚHP Dąbrówka Dolna walczące o III/IV miejsce oraz drużyny ŚHP Namysłów  i HP Opole w pojedynku o I/II miejsce. Szczęście uśmiechnęło się do chłopców z HP w Opolu, którzy zdobyli I miejsce w turnieju, drugą lokatę zajęła drużyna z ŚHP w Namysłowie, trzecie medalowe miejsce przypadło ekipie gospodarzy ŚHP w Dąbrówce Dolnej. Poza podium na czwartym miejscu znalazła się drużyna z Kędzierzyna - Koźla.

Kolejna atrakcja to siatkówka. W tej konkurencji sędziował Pan Roman Owczarek. Turniej siatkówki rozgrywany był na boisku 7x7m. i wysokości siatki 2,35. Wzięło w nim udział siedem 5 osobowych zespołów dziewcząt. Tutaj triumfował zespół z HP w Kędzierzynie  - Koźlu, który w finałowym pojedynku pokonał zespół gospodarzy ŚHP w Dąbrówce Dolnej, spychając go na drugą lokatę. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna HP w Opolu . Drużyny które stanęły na podium zostały nagrodzone medalami i gorącymi oklaskami.

Jak co roku całemu przedsięwzięciu dopisywała piękna pogoda, co sprzyjało świetnej zabawie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach sportowych i grę fair play.


Sporządził Robert Świerc