Park w Pokoju
GALERIA

Opolska Fundacja Filmowa OFFilm w ramach projektu ZIELONE PERŁY OPOLSZCZYZNY zrealizowała w 2014 roku odcinek poświęcony Stobrawskiemu Parkowi Krajobrazowemu, w którym osią narracji została miejscowość Pokój.

ZIELONE PERŁY OPOLSZCZYZNY (projekt w realizacji - wspierany przez WFOŚiGW)
Zaplanowany na 8-9 odcinków, projekt, właśnie jest realizowany. W roku 2014 zrealizowane zostaną i wyemitowane w TV dwa filmy. Serial, ogólnie mówiąc, prezentuje najciekawsze,   a w Polsce mało znane -   rejony Opolszczyzny, które wyróżniają się ciekawą historią, splatającą się interesująco z otoczeniem przyrodniczym. Oczywiście, jak w każdej naszej produkcji, stawiamy na nowoczesne formy i techniki przekazu i realizacji.  

POKÓJ Z WIDOKIEM
Odcinek ten dotyczy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, a osią narracji będzie miejscowość Pokój. Pokażemy w nim nie tylko urzekającą historię powstania tej miejscowości, która jest jednym z zapomnianych uzdrowisk, ale także plany powrotu do dawnej świetności oraz jej otoczenie z parkiem krajobrazowym, który szczyci się miejscami, z których mało kto zdaje sobie sprawę, jak na przykład relikty prastarej Puszczy Śląskiej czy śródleśne wydmy, będące unikatem nie tylko na skalę Polski.


Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 25-11-2014 12:09

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 06-05-2016 15:57
Przewiń do góry