RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA - więcej informacji - KLIKNIJ TUTAJ

gmina-pokoj-slider2.jpeg
 
Wybierz język:

Uroczyste podsumowanie konkursu MEN „Mam 6 lat"

Uroczyste podsumowanie III edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat".
II miejsce w konkursie dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Domaradzu.

W poniedziałek 14 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w III edycji konkursu „Mam 6 lat", w której uczestniczyli Rafał Rippel - Opolski Wicekurator Oświaty, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz laureaci konkursu. Szkołę Podstawową w Domaradzu reprezentowały panie Izabela Riewoldt, Renata Grojec, Anna Krzysztanowicz oraz dyrektor szkoły pani Wanda Piętka.

Konkurs realizowany był w trzech kategoriach tematycznych:

  1. Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły – jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, aby przejście dziecka z przedszkola do szkoły podstawowej było łagodne i przyjazne? – skierowany do rad rodziców w przedszkolach;
  2. Sześciolatek w przyjaznej szkole – jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do I klasy? – skierowany do rad rodziców w szkołach;
  3. Mam 6 lat i jestem aktywny - Uczniowie klas I – III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat, we współpracy z rodzicami" – skierowany do uczniów kl. I – III.

Celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych. Organizatorami konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty.

Miło nam poinformować, że  Finalistą w II kategorii  została Rada Rodziców  Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Jakuba Kani w Domaradzu,  uzyskując II miejsce w konkursie!
Gratulujemy i dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą współpracę promującą działania naszej szkoły.

Wanda Piętka – dyrektor szkoły

Relacja z uroczystości dostępna jest na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu: www.kuratorium.opole.pl